دوشنبه, ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ۱۳:۵۱ ۶۵
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • پارلمان شهری مشهد مقدس
چچ
2K/Zgdin2Lkg2YXZgtiv2LMg2YXZiiDYqtmI2KfZhtivINmC2LfZiNix2KrYsdmK2YYg2YPYqtin2Kgg2KzZh9in2YYg2LTZiNiv

رییس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر مشهد؛

دفاع مقدس می تواند قطورترین کتاب جهان شود

رییس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر مشهد گفت: دفاع مقدس می تواند قطورترین کتاب جهان شود، می تواند عریض ترین پرده سینما به وسعت آسمانها نمایش داده شود، در طولانی ترین غزل عاشقانه بر زبان ها جاری شود و سرودی که همه مردم آزاده جهان آن را در همه جای عالم سرودند. عزیزان بیایید شمعی را که شهیدان و ایثارگران در شب وطن افروختند از تند باد زمان محفوظ داریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، حسین کریمدادی در هفتمین جلسه صحن علنی شورای شهر در نطق پیش از دستور، اظهار کرد: هفته دفاع مقدس یک دنیا خاطره را زنده می کنند هنوز نغمه های مناجات رزمندگان پرتوان اسلام به گوش می رسد که با زمزمه خود فرشتگان را به یاری می طلبیدند تا بر نمرودیان زمان فایق آمده و وارثان پرچم سرخ کربلا و روهروان صدیق اباعبدالله الحسین (ع) باشند. هفته دفاع مقدس یک دنیا خاطره و عظمت را در یادها زنده می کند و یک جهان حماسه و ایثار در خود دارد.

وی ادامه داد: دفاع مقدس، هشت سال گلزار انقلاب اسلامی ما را از رایحه مست کننده خود عطرآگین ساخت و عاشقان و سالکان حضرت حق را به وصال دوست رساند. حماسه ۸ سال دفاع مقدس در خود خط شکستن ها، میدان های مین، شب های عملیات، شکارچیان تانک، نبردهای تن به تن درگیری نفر با تانک، اعزام های صد هزار نفری، جنگ شهرها بمباران ها و موشک باران ها، تشیع جنازه ها، مشت های گره کرده، حنجره های پر صلابت تکبیر گویان را ذخیره دارد، پس بیاید امانت دار صدیقی باشیم و نگذاریم فرصت طلبان آن دوران شیرین و پر از حماسه و ایثار را از ما بگیرند.

رییس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: آری ما در طول ۸ سال دفاع مقدس در کربلایی به وسعت ایران جنگیدیم و در عاشورایی به مدت ۸ سال با استکبار جهانی درگیر شدیم. در افتخارات حماسه دفاع مقدس همین بس که امام عزیز و بزرگوارمان فرمودند؛ ما انقلابمان را در جنگ به جهان صادر نمودیم، ما مظلومیت خویش و ستم متجاوزان را در جنگ ثابت نموده ایم. اما در جنگ دوستان و دشمنان را شناخته ایم، ما در جنگ به این نتیجه رسیدیم که باید روی پای خودمان باشیم، ما در جنگ ابهت دو ابر قدرت شرق و غرب را شکستیم، ما در جنگ ریشه های انقلاب پر بار اسلامی مان را محکم کردیم .

کریمدادی اضافه کرد: 8 سال شانه به شانه یکدیگر آبرومندانه جنگیدیم، قطع نامه بین ما، خاکریزها و فضای قدسی جبهه جدایی انداخت و بگذریم، امروز خدا نکند پیوند خاک با خدا و آشتی خون و خاک را فراموش کنیم، خدا نکند جنگ را بد تفسیر کنیم، مبادا در خاکریز خود محاصره شویم، خدا نکند به جماعت تیر و ترکش خورده بی اعتنا باشیم، خدا نکند که احوال پرس بچه های شهدا نباشیم، خدا نکند واقعه سیلی ام ابیها را فراموش کنیم، خدا نکند که تابلوهای خدا قوت خسته نباشید بسیجی را فراموش کنیم، مبادا گذرمان به کوچه های داغدار نیفتد، خدا نکند که دیگر صدای بال فرشتگان را نشنویم، خدا نکند شور شب عملیات را فراموش کنیم، خدا نکند که دیگر حوصله شنیدن صدای حاج صادق را نداشته باشیم، هر کس فکه را فراموش کند اهل کوفه است، مبادا غروب هور را فراموش کنیم، هور برای ما تقدس دارد، درست مثل شلمچه که با خون عزیزترین بچه های رزمنده تطهیر شد، خدا نکند چشم از قاب شهیدان برگیریم، خدا نکند نوشته های حاج قاسم سلیمانی، محمود کاوه، بابانظر، برونسی و صدها هزار شهید و جانباز را فراموش کنیم، خدا نکند بالهای مان بال پرواز بیگانه شوند، خدا نکند که مولایمان دوباره تنها بماند.

وی تاکید کرد: دفاع مقدس می تواند قطورترین کتاب جهان شود، می تواند عریض ترین پرده سینما به وسعت آسمان ها نمایش داده شود، در طولانی ترین غزل عاشقانه بر زبان ها جاری شود و سرودی که همه مردم آزاده جهان آن را در همه جای عالم سرودند. عزیزان بیائید شمعی را که شهیدان و ایثارگران در شب وطن افروختند از تند باد زمان محفوظ داریم.

رییس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر مشهد اضافه کرد: من خودم در عملیات کربلای ۵ در شلمچه شهرک دوئیجی عراق جوان بسیجی را دیدم که با سختی از میدان مین و سیم خاردارهای پاگیر بشکه های انفجاری و موانع خورشیدی و ... عبور کرده بود و با توپ مستقیم دشمن به شهادت رسیده بود که فقط از پیکر این شهید بخش کوچکی از بدن باقی مانده بود. او در عملیات و الفجر، سحرگاه عملیات در منطقه کردستان در ارتفاعات سار سیر و چوارته عراق دیدم که سرلشکر شهید محمود کاوه از سمت سنگرهای عراقی می آمد و گفت بچه ها بروید و در یال مستقر شوید، عراقی ها فرار کردند؛ این است فرمانده میدان اول خودش می رود سپس به رزمنده ها می گوید شما بیایید و این همان تفکر است که حاج قاسم آن را تا امروز ادامه داد. آنچه مهم است نگاه شورای ششم به قشر معظم شهدا و ایثارگران است.

کریمدادی عنوان کرد: ما در شورای ششم به دنیال ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سطح مشهد- شهر شهادت، هستیم. امروز جوانان ما باید شهدا را الگوی زندگی خود قرار دهند. باید در گام دوم انقلاب بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری در حوزه ی ایثار و شهادت مدیریت فرهنگی شهری اقدامات بسیار شایسته را انجام دهندو امروز فرهنگ شهادت و ایثار می تواند مشکلات کلان کشور را حل کند. ما باید در سطح شهر به معرفی شهدا بپردازیم. زندگی شهدا باید به مردم معرفی شود.

وی گفت: به لطف خداوند تمامی پیشنهادات کمیسیون ایثارگران در خصوص هفته دفاع مقدس شهردار محترم با روحیه انقلابی و جهادی پذیرفتند. امروز در ابر سازمان شهرداری مشهدالرضا (ع) هیچ ساختاری برای خدمت رسانی به جامعه ایثارگران وجود ندارد. از جناب شهردار محترم تقاضا داریم مدیریت امور ایثارگران را ذیل حوزه ی شهردار ایجاد و با این اقدام انقلابی ساختار مناسبی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برای اولین بار در شهرداری ایجاد نمایند. به جهت اطلاع از اقدامات انجام شده به استحضار شاغلین در شهرداری و جامعه ایثارگران برسانیم که پیگیری جدی شورای ششم با هماهنگی شهردار محترم و معاونت برنامه ریزی و منابع انسانی و اداره کل گزینش شهرداری مشهد، تغییر وضعیت بخش عمده ای از ایثارگران شاغل در شهرداری در اجرای بخشنامه وزارت کشور در حال انجام است و به زودی خبرهای خوبی به اطلاع آن دسته از عزیزانی که طبق بند «و» و «د» بخشنامه مذکور امکان تغییر وضعیت دارند را به اطلاع خواهیم رساند.

غزاله شهیدی

منبع:
آدرس کوتاه شده: