دوشنبه, ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ۱۴:۱۸ ۱۱۶
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • پارلمان شهری مشهد مقدس
چچ
2KrYtdmI2YrYqCDZhNin2YrYrdmHINin2LnYstin2YUg2YPYp9ix2YjYp9mGINin2LHYqNi52YrZhiDYtNmH2LHYr9in2LHZiiDZhdi02YfYryDYqNinINmC2YrYryDYr9mI2YHZiNix2YrYqg==

در هفتمین جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس مطرح شد؛

تصویب لایحه اعزام کاروان اربعین شهرداری مشهد با قید دوفوریت

در هفتمین جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر مشهد لایحه اعزام کاروان اربعین شهرداری مشهد باذ قید دوفوریت تصویب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، در هفتمین جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر مشهد بنا لایحه اعزام کاروان اربعین شهرداری مشهد با قید دوفوریت با تصویب رسید. بر این اساس به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می شود، به منظور تقویت روحیه خدمت رسانی پاکبانان و اتوبوسرانان زیارت اولی و برای حضور و خدمتگزاری در مراسم عظیم پیاده‌روی اربعین حسینی در سال ۱۴۰۰ و کمک به مواکب و اجرای برنامه‌های مذهبی، فرهنگی و غیره، تا سقف مبلغ ۱۰میلیارد ریال، تعداد ۶۳ نفر را بدون حق ماموریت، با نظر و اختیار شهردار مشهد مقدس، اعزام کند.

بر اساس تبصره یک؛ انتخاب افراد اعزامی به کشور عراق با پیشنهاد ستاد اربعین شهرداری مشهد و موافقت شهردار مشهد مقدس خواهد بود.

و براساس تبصره دو؛ مبلغ بلیط هواپیما می‌ بایست صرفاً به صورت تهاتری پرداخت گردد که از مبلغ 10 میلیارد ریال ماده واحده کسر می ‌شود.

همچنین بر اساس تبصره سه شهرداری مشهد مقدس مکلف است، آثار مالی ناشی از اجرای این مصوبه را در اصلاح بودجه سال۱۴۰۰ خود پیش‌بینی نماید.

تصویب لایحه کاهش استفاده از خودروی شخصی در روز جهانی بدون خودرو

همچنین دیگر مصوبه تصویب شده در این جلسه لایحه کاهش استفاده از خودروی شخصی در روز جهانی بدون خودرو بوده که بر این اساس به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می‌شود، به منظور تشویق مردم در روز ۳۱ شهریور ماه (روز جهانی بدون خودرو) نسبت به برنامه‌ریزی بر اساس بندهای مشخص شده شامل پارک رایگان در پارکینگ پایانه مسافربری امام رضا (ع)، پارک سوار وکیل آباد و پارکینگ‌های آزادی و مجد، اهدای ۱۰۰ دستگاه دوچرخه تا سقف ۵ میلیارد ریال به قید قرعه به ۱۰۰ نفر از افرادی که در تاریخ ۳۱ شهریور ماه حداقل ۲ سفر با حمل و نقل عمومی (اتوبوسرانی- قطار شهری) داشته باشند. برخورداری از ۵ سفر رایگان (۲.۵ ساعت) برای ثبت نام کنندگان سیستم دوچرخه اشتراکی بایدو از تاریخ‌ ۳۱ شهریور، لغایت ۵ مهر با تاریخ اعتبار یک ماه، برخورداری از ۳ سفر رایگان (۱.۵ ساعت) سیستم دوچرخه اشتراکی بایدو برای افرادی که در روز ۳۱ شهریور ماه از بایدو استفاده کردند؛ اقدام کنند.

بر اساس تبصره این قانون؛ شهرداری مشهد مقدس مکلف است آثار مالی این مصوبه را در اصلاح بودجه سال ۱۴۰۰ لحاظ کند.

غزاله شهیدی

منبع:
آدرس کوتاه شده: