سه شنبه, ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۳:۱۲ ۳۰
طبقه بندی: اخبار مناطق
چچ
2KfYrNix2KfZiiDYudmF2YTZitin2Kog2LPZhdm+2KfYtNmKINm+2LHahtmK2YYg2YfYp9mKINmF2LnYp9io2LEg2Ygg2KjZiNiz2KrYp9mGINmH2KfZiiDYtNmH2LHYr9in2LHZiiDZhdmG2LfZgtmHIDk=

اجرای عملیات سمپاشی پرچین های معابر و بوستان های شهرداری منطقه 9

شهردار منطقه 9 مشهد از آغاز عملیات سمپاشی در بوستان ها و معابر سطح منطقه با هدف حفظ و نگهداری گونه های گیاهی و مبارزه با آفات با اعتباری بالغ بر 950 میلیون ریال خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، جواد اصغری با بیان این مطلب، اظهار کرد: عملیات سمپاشی فضاهای سبز شهری در راستای جلوگیری از شیوع آفات و کمک به رشد درختان و انواع گونه های گیاهی براساس برنامه زمانبندی همه ساله در معابر و بوستان های سطح منطقه انجام می شود.

وی ادامه داد: عملیات سمپاشی، با اولویت معابر اصلی و بوستان های سطح منطقه در حال اجرا است که در این عملیات بیش از 35 هزار متر مربع پرچین سمپاشی خواهد شد.

شهردار منطقه 9 مشهد با اشاره به فصل فعالیت آفت گونه ی زرشک، تصریح کرد: زرشک تزئینی، گونه ای بادوام و مقاوم با نیاز آبی کم است که استفاده از آن در فضاهای سبز شهری در راستای صرفه جویی و مصرف بهینه آب در آبیاری گونه های گیاهی کاربرد زیادی دارد که مبارزه با آفات مختص به این گونه، در حفظ و شادابی فضاهای سبز شهری کمک شایانی خواهد کرد.

اصغری افزود: در عملیات سمپاشی پرچین های سطح منطقه، گونه هدف، زرشک تزئینی بوده که اجرای این عملیات با استفاده از سم مخصوص و با رعایت کامل اصول فنی و نکات بهداشتی با اعتباری بالغ 950 میلیون ریال تاکنون در بولوارهای پیروزی، شهید فکوری و نماز اجرا شده و در سایر معابر و بوستان ها نیز در حال اجرا است.

وی خاطرنشان کرد: این عملیات به جهت اثربخش بودن آن و عدم اختلال در تردد وسائل نقلیه در معابر شریان های شهری در ساعات پایانی شب صورت می پذیرد.

شهردار منطقه 9 گفت: پایش مستمر گونه های مختلف موجود در فضاهای سبز و انجام دقیق و به موقع عملیات های مختلفی از قبیل آبیاری، سمپاشی، هرس، کود دهی و ... را از جمله اقدامات الزامی برای نگهداری از سرمایه های سبز شهر است. ایجاد حس مسئولیت شهروندان و جلب مشارکت مردمی، راهکار مناسبی در حفظ فضاهای سبز شهری است.

منبع:
آدرس کوتاه شده: