چهارشنبه, ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۴۶ ۸۷
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • حوزه شهردار
چچ
2KLZhdin2K/ar9mKINiq2YXYp9mFINmC2K8g2YXYr9mK2LHZitiqINi02YfYsdmKINmF2LTZh9ivINiv2LEg2KjYsdin2KjYsSDZiNmK2LHZiNizINmD2LHZiNmG2Kc=

به دنبال بهره برداری از بزرگترین مرکز واکسیناسیون کشور محقق شد؛

آمادگی تمام قد مدیریت شهری مشهد در برابر ویروس کرونا

شهردار جهان شهر مشهد با بیان اقداماتی چون بهره برداری از بزرگترین مرکز واکسیناسیون کشور در مشهد از اعلام آمادگی مدیریت شهری برای راه اندازی بیمارستان امدادی در محل نمایشگاه بین المللی در صورت صلاحدید خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سید عبدالله ارجائی در آیین بهره برداری از بزرگترین مرکز واکسیناسیون کشور و رونمایی از اولین ناوگان سیار واکسیناسیون شهری که با حضور مسئولان استانی و شهری برگزار شد، یکی از راهبرد های مدیریت شهری در دوره جدید را آرامش بخشی خواند و اظهار کرد: در بند سوم از بخش یکم برنامه های شورای اسلامی ششم و شهرداری مشهد، این شهر را با صفت آرامشبخش تببین کردند و مسلما در این فراگیری و اپیدمی به وجود آمده، یکی از نیازهای اصلی مردم دسترسی سریع و اسان به واکسیناسیون است.

وی افزود: سیاست های کلی کشور ابتدا روی ۶۰ درصد بود و با رهنمودهای جامعه بهداشت جهانی امروزه به سمت واکسیناسیون بیش از ۹۰درصد پیش می رویم. اگر بخواهیم دچار پیک بعدی کرونا نشویم یکی از بهترین کارها واکسیناسیون سراسری است. البته واکسن به تنهایی مانع شیوع بیماری نخواهد شد و همچنان دستور العمل بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی باید مدنظر باشد.

شهردار مشهد بیان کرد: شهرداری مشهد به تبعیت از تاکیدات شورای اسلامی شهر مشهد در اولویت کاری خودش در کوتاه ترین زمان که کمک بدون حد و حصر به جامعه پرشکی و دانشگاه علوم پرشکی را در دستور کار قرار داد و امروز بعد از چهار روز فعالیت آزمایشی بزرگترین مرکز واکسیناسیون را در مشهد الرضا به بهره برداری رساند.

ارجائی ظرفیت روزانه بزرگترین مرکز واکسیناسیون کشور که در مشهد ایجاد شده را ۲۰ هزار دوز تزریق عنوان کرد و با تاکید بر اینکه در صورت تمایل وزارت بهداشت این رقم می تواند به 40 هزار دوز برسد، گفت: ۱۰ دستگاه اتوبوس نیز تغییر کاربری پیدا کرده و در خدمت واکسیناسیون عمومی به خصوص درقسمت کم برخوردار شهر و اماکنی مانند مراکز خیریه که تجمع بیشتری صورت می گیرد؛ قرار گرفته است.

وی ضمن تشکر از همکاری دانشکاه علوم پزشکی و بسیج جامعه پزشکی که در تامین نیروی انسانی و مسایل مربوط به اتوبوس ها به کمک کردند، به مسوولان وزارت بهداشت و درمان، اضافه کرد: در صورت صلاحدید؛ شهرداری مشهد و شورای اسلامی شهر مشهد آمادگی دارند بیمارستان امدادی را برای کاربری دوم نمایشگاه بین المللی مشهد تعریف کنند تا در صورت بروز بحران های بعدی مردم بتوانند با آرامش بیشتر زندگی کنند و خدماتی در خور شان‌شان ارائه شود.

شهردار مشهد به شروع هفته دفاع مقدس نیز اشاره و تاکید کرد: سلحشوری و ایثار فرزندان روح الله در نبرد نابرابر و جنگی تحمیلی آنچنان در جهان موثر بود که امروز بعد از سال ها گذر زمان از پیدایش انقلاب اسلامی و پایان جنگ تحمیلی همچنان بارقه امید و مرجع تمامی آزادی خواهان جهان انقلاب اسلامی و کشور عزیزمان است پاس می‌داریم تمام رشادت ها و جان فشانی ها و ایثارگری های تمامی ایثارگران هشت سال دفاع مقدس را و به روح شهدا و پدران و مادرانشان صلواتی نثار و ایثار می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه شهروندان به سمت مرزهای زمینی حرکت نکنند، ادامه داد: با اجازه ای که دانشگاه علوم پرشکی و نماینده مقام معظم رهبری صادر کرده اند، در روز اربعین حسینی خیابان آیت الله شیرازی به سمت حرم مطهر امام رضا (ع) را برای تشرف پیاده، جاماندگان اربعبن حسینی آماده خواهیم کرد.

حوریه جمالی پور

آدرس کوتاه شده: