پنجشنبه, ۰۱ مهر ۱۴۰۰ ۰۹:۰۲
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • حوزه شهردار
چچ
2YXYpyDYqNmHINis2KfZhdi52Ycg2KzZiNin2YbYp9mGINio2K/Zh9mD2KfYsSDZh9iz2KrZitmFLyDYqti62YrZitixINmF2K/ZhCDZh9in2Yog2YXYr9mK2LHZitiq2Yog2K/YsSDYsdin2LPYqtin2Yog2KrZiNis2Ycg2KjZhyDYrNmI2KfZhtin2YY=

شهردار مشهد عنوان کرد؛

ما به جامعه جوانان بدهکار هستیم/ تغییر مدل های مدیریتی در راستای توجه به جوانان

شهردار مشهد گفت: ما باید در مدل های مدیریتی خود تجدید نظر کرده و به جوانان در ساحت های مختلف توجه کنیم. جوانان موتور پیشران جامعه هستند و تجربه پیشکسوتان چراغ راه و هدایت و حمایت آنان جزو لاینفک موفقیت جوانان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سید عبدالله ارجائی در نشستی که با حضور مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، عضو شورای اسلامی شهر مشهد مقدس و جمعی از ورزشکاران استان برگزار شد، اظهار کرد: کسب سهیمه رقابت های جهانی اسپانیا را به همه زنان ورزشکار مخصوصا هم استانی ها و پیروزی خوب والیبالیست های استان در تیم ملی را تبریک عرض می کنم و امیدواریم درخشش والیبال به سایر رشته ها نیز سرایت کند و روزی شاهد این باشیم که بیشتر رشته های گروهی در عرصه آسیا و بین المللی می درخشد که لیاقت ورزشکاران بیشتر از این است.

وی افزود: موضوع جوانان اولویت اول کار است؛ زیرا برون داد آن ورزش خوب قهرمانی است. ورزشکاران خوب ما در عرصه های مختلف همه جوان هستند و این قشر موتور محرکه ورزش در کشور هستند؛ البته ما ورزش پیشکستوتان را نیز قبول داریم اما اعظم افتخارات پیشکسوتان نیز در دوران جوانی کسب شده است؛ لذا اگر نگاه جامعی به مقوله جوان داشته باشیم مسلما ورزش نیز در این نگاه جامع قابل تعریف خواهد بود.

شهردار مشهد بیان کرد: امروز جوانان ما با مشکلات عدیده ای همچون اشتغال، مسکن و از همه مهم تر هویت، مشارکت در تصمیم گیری و تصمیم سازی ها و حضور در عرصه مدیریت کشور مواجه هستند و همه این مسائل سبب می شود که وزارت ورزش و جوانان در این موضوعات راهبری و مطالبه گری کند.

ارجائی با طرح این سوال که سهم جوانان در مدیریت عالی کشور چقدر است؟!، خاطرنشان کرد: انتخاب چند وزیر جوان سبب تزریق نشاط، امید و انگیزه در پیکره جامعه شده است و تاکنون چندین بار از بنده سوال شده است که آیا شعار مدیران جوان به جای مشاوران جوان اجرا می شود یا خیر. به عقیده بنده مشاوران باید پیشکسوت باشند تا جوانان خلاق و پر انرژی را راهبری و هدایت کنند البته مشاوران جوان نیز خوب هستند ذهن آنان برنده و پیشران است.

وی اضافه کرد: در این عرصه کارهای کمی انجام شده است و ما به جامعه جوانان بدهکار هستیم. بنده در سن 25 سالگی در یکی از بخش های شهرداری مدیر بودم که دلیل آن اعتماد شهردار وقت به جوانان بود سوال من این است که چرا در این عرصه تنگ نظری می کنیم؟ ما باید دست جوانان را بگیریم تا کشور حرکت کند.

شهردار مشهد تصریح کرد: امروز نیاز نیست به جوانان کم تجربه و کم علم میدان دهیم بلکه شایستگانی داریم که دارای تجربه، علم و تحصیلات عالی هستند و می توانند به راحتی زیربار مسئولیت های سنگین بروند. درحال حاضر میانگین سنی دانشمندان هسته ای و کارکنان موسسه رویان زیر 30 سال است. ما باید در مدل های مدیریتی خود تجدید نظر کنیم و به جوانان در ساحت های مختلف توجه کنیم. جوانان موتور پیشران جامعه هستند و تجربه پیشکسوتان چراغ راه و هدایت و حمایت آنان جزو لاینفک موفقیت جوانان است.

ارجائی با اشاره به تقویت زیرساخت های ورزشی در سطوح همگانی، قهرمانی و حرفه ای عنوان کرد: تقویت زیرساخت های ورزشی امر مسلمی است و عدالت در توزیع آنان بسیار اهمیت دارد. کشورهای موفق دنیا در عرصه قهرمانی و سلامت، توجه زیادی به زیرساخت های ورزشی دارند. مقوله ورزش و سلامت بسیار جدی هستند. متاسفانه با رواج شهر نشینی نیازمند تحرک و تربینت بدنی هستیم که راهکار آن تقویت ورزش همگانی و خانگی است.

وی ادامه داد: ورزش، تفریح و سلامتی موضوعات حائز اهمیت است. یک جوانان برای تفریح سالم بدون گناه نسخه دیگری جز ورزش ندارد. ورزش شاد و مفرح است و به جای گناه، ثواب دارد و برای هر سلیقه، دین، جنس و... پیشنهاد دارد. هیچ چیز همچون ورزش نمی تواند جامعه را سالم و شاد نگه دارد؛ بنابراین معنویت در درجه اول و ورزش در درجه دوم قرار دارد.

شهردار مشهد گفت: مقوله بعدی ورزش بانوان در بعد همگانی، قهرمانی و حرفه است. افتخار و پیامی که یک بانوی ورزشکار مسلمان برای جمهوری اسلامی ایران به ارمغان آورد، شاید بیش از میلیون ها دلاری باشد که می توانیم در این وضعیت اقتصادی هزینه کنیم. نگاه ما به این موضوع مثبت است و امیدواریم گام های موثری با حمایت شورا در این زمینه برداشته شود.

ارجائی بیان کرد: تمام پارک بیش از پنج هکتار باید فضای اختصاصی بانوان داشته باشد که امیدواریم ظرف یک تا دو سال آینده به این مهم دست یابیم که هزینه زیادی نیز برای ما خواهد داشت. اینکه چند پارک در یک کلان شهر ویژه بانوان ایجاد شود بیشتر به درد کارهای نمایشی می خورد در صورتی که کار اساسی و ریشه ای توزیع عدلانه سرانه ورزشی در تمام نقاط شهر است.

وی در خصوص ورزش برای اقشار خاص مانند نابینایان، ناشنوایان، افراد دارای معلولیت، جانبازان و پیشکسوتان افزود: ورزش در اقشار خاص شاید یکی از معدود زمینه هایی است که می تواند سبب درخشش این قشر در سطح ملی و بین المللی شود و باعث ایجاد حس حضور در این افراد شود که نکته حائز اهمیتی است. ما نمی توانیم جامعه را به دو بخش تقسیم کنیم بنابراین ورزش اقشار خاص بهترین راهکار تبلور حضور آنها در عرصه های ملی و بین المللی است.

شهردار مشهد گفت: امیدواریم این نشست و حضور بزرگواران سرآغاز یک همکاری خوب بین جامعه ورزش استان خراسان رضوی مخصوصا ورزشکاران خوب مشهد با خادمان مدیریت شهری باشد. اولویت ما نگاه به ورزش به عنوان یک مقوله چند وجهی که دارای ابعاد مختلف اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی است و امیدواریم دست به دست هم دهیم و در این زمینه گام های موثری برداریم.

حوریه جمالی پور

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 0.96909920374552
Qt: 0.45253205299377