پنجشنبه, ۰۱ مهر ۱۴۰۰ ۱۰:۰۱ ۶۲
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • اجتماعی و فرهنگی
چچ
2KfYrNix2KfZiiDbttuw27Ag2KjYsdmG2KfZhdmHINio2Kcg2YXYtNin2LHZg9iqINmH2YrYotiqINmF2LDZh9io2Yog2K/YsSDZhdin2Ycg2YXYrdix2YUg2Ygg2LXZgdix

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر؛

اجرای ۶۰۰ برنامه با مشارکت هیآت مذهبی در ماه محرم و صفر

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد گفت: بالغ بر ۶۰۰ برنامه تحت عنوان حسینیه‌ای به وسعت یک شهر با مشارکت هیات مذهبی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، حجت الاسلام حسن منصوریان در مراسم افتتاحیه نمایشگاه ایستگاه فرستادگان امام رضا(ع) با تبریک هفته دفاع مقدس، افزود: بدو ورود شورای ششم مشهد برخواسته از روح انقلابی و جهادی، مصادف با اداره شهردر دهه اول محرم الحرام شد. ما این را به فال نیک گرفتیم که اولین عملیات فرهنگی، اجرای برنامه‌های سیدالشهدا باشد.

وی اضافه کرد: همکاران عزیزمان در معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری، سنگ تمام گذاشتند و مشهد را عزاخانه سیدالشهدا کردند. همچنین هیات‌های را در این جریان همراه کردند. از این بابت خوشحالیم که رویداد دوم تجلیل و گرامیداشت مراسمات هفته دفاع مقدس است.

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد تصریح کرد: تقابل عزای سیدالشهدا و جهاد و مقاومت. هر دو این عناصر برای موفقیت یک مدیر کافی و لازم است. اگر مدیری اتکا به ولایت داشته باشد و از طرفی روحیه ایثار و گذشت در وجود او باشد مطمئنا ایران ما و شهر مشهد آباد خواهد شد.

حجت الاسلام منصوریان تاکید کرد: همسایه های امام رضا (ع) ، باید انسی از رافت این امام ببرند. ایشان معین الضعفا هستند پس ما مجاورین هم باید حال اصلیمان همین باشد. مبنای شهر باید رفتار معین الضعفایی باشد.

وی افزود: مدیریت شهری مشهد با سیاست گذاری شورای ششم در هفته دفاع مقدس، برنامه متنوعی تدارک دیده است. فرهنگ ایثار و شهادت ترویج خواهد شد، بوی شهدا در قاب های ماندگار شهر به نمایش گذاشت. حسینیه هایی که در کوچه‌ها به پا شد ۶۰۰ برنامه تحت عنوان هر کوچه یک حسینیه را اجرا می کنند.

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد ادامه داد: پلاک افتخار درب منازل شهدا نصب شد. فرهنگسراهای ما مبنای کار خود را در ایام، براساس فرهنگ ایثار و شهادت تعریف کردند. فضاها و اکران های شهری با عکس شهدای انقلاب اسلامی آذین بندی شد.

منبع:
آدرس کوتاه شده: