پنجشنبه, ۰۱ مهر ۱۴۰۰ ۱۲:۱۵
چچ
2KLYqNmD2YjZhyDZhtmI2YbZiNin2LEg2YXZiiDYtNmI2K8=

مدیر پروژه بافت فرسوده آبکوه شهرداری مشهد خبر داد؛

آبکوه نونوار می شود

مدیر پروژه بافت فرسوده آبکوه شهرداری مشهد از تصویب طرح های تشویقی، صدور سند برای برخی از اراضی و احداث پروژه 20 واحدی مسکونی دراین منطقه خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدناصر خطیب با بیان این خبر اظهار کرد: با همکاری آستان قدس رضوی، توافق شد سند استیجاری املاک قولنامه‌ای متعلق به شهرداری و اهالی بافت محله آبکوه با پرداخت 21% ارزش املاک، به آستان قدس رضوی، صادر شود.

وی افزود: هم اکنون سند14 قطعه زمین متعلق به شهرداری و یک قطعه مربوط به اهالی در مرحله صدور و مقدمات اخذ سند برای سایر املاک متعلق به شهرداری و مالکین دارای صلح‌نامه نیز در حال انجام است.

مدیر پروژه بافت فرسوده آبکوه شهرداری مشهد بیان کرد: این اتفاق باعث خواهد شد تا با سنددار شدن اراضی آبکوه سعدآباد، ضمن انتفاع اراضی و املاک بافت، با بهره‌گیری از مصوبه تشویقی، اهالی، سازندگان، سرمایه‌گذاران و مشارکت‌کنندگان، با توجیه اقتصادی و بدون تردید از صدور اسناد مالکیتی، از احداث پروژه در بافت، استقبال کنند.

خطیب خاطرنشان کرد: در کنار این نتایج مطلوب به منظور تسریع در امر اعتلای بافت آبکوه – سعدآباد پروژه 20 واحد مسکونی به عنوان اولین پروژه احداث ساختمان مسکونی در قسمت میانی بافت، منعقد شد و هم اکنون در مرحله تجهیز کارگاه است.

وی اضافه کرد: برابر مصوبه تشویقی مقرر است تا واحدهای احداثی با املاکی که در معابر دارای اولویت بافت واقع شدند، تهاتر شود و با سازنده توافق شد تا از نیروهای دارای کارت مهارت ساکن در بافت بهره گرفته شود. در گام بعدی قرارداد مشارکت برای احداث واحدهای مسکونی درعرصه‌ای به مساحت 1800متری درحال انعقاد است و هم اکنون مذاکرات جهت واگذاری عرصه 2500متری به سرمایه‌گذاران و متقاضیان مشارکت، در حال انجام است و همزمان با همکاری دفتر تسهیل‌گری تلاش می‌شود با بهره‌گیری از مصوبات تشویقی اخذ شده، مذاکره با اهالی جهت تجمیع املاک و تجدید بنا در قطعات برابر طرح تفضیلی، صورت پذیرد.

گفتنی است که اهالی محله آبکوه برای اطلاع از ضوابط و مشوق‌های مصوب در بافت آبکوه و بهره‌مندی از مزایای آن می‌توانند به دفتر تسهیل‌گری محله آبکوه به آدرس خیابان آپادانا، بین آپادانا 18 و 20، پلاک 170 مراجعه کنند.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.0806446075439
Qt: 0.63220167160034