پنجشنبه, ۰۱ مهر ۱۴۰۰ ۲۱:۰۴ ۱۵۷
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • اجتماعی و فرهنگی
چچ
2KLZhdin2K/ZhyDYs9in2LLZiiDZhdmK2K/Yp9mGINmB2LHYr9mI2LPZiiDYqtinINit2LHZhSDZhdi32YfYsSDYqNix2KfZiiDZvtmK2KfYr9mHINix2YjZiiDYrNinINmF2KfZhtiv2q/Yp9mGINin2LHYqNi52YrZhi8g2K3Ys9mK2YbZitmHINin2Yog2KjZhyDZiNiz2LnYqiDZitmDINi02YfYsSDYqNinINmI2KzZiNivIDc4MCDZh9mK2YrYqiDZhdiw2YfYqNmK

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد خبر داد؛

آماده سازی میدان فردوسی تا حرم مطهر برای پیاده روی جا ماندگان اربعین/ حسینیه ای به وسعت یک شهر با وجود 780 هییت مذهبی

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد گفت: با مشارکت هیئت ها و برپایی موکب های سلامت محور مسیر میدان فردوسی تا حرم مطهر تحت عنوان گذر حسینی جهت پیاده روی جاماندگان اربعین آماده سازی خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سید مجتبی منتظری در نشست هم اندیشی شهردار مشهد با هیئت های مذهبی که با حضورسید عبدالله ارجائی برگزار شد، افزود: رویکرد و نگاه مدیریت شهری به ویژه شهردار این است که هیئت های مذهبی و مردم در فضا آرایی شهری و فعالیت های اجتماعی مشارکت بیشتری داشته باشند.

وی اضافه کرد: شهردارمشهد در ارتباطی دو سویه جهت مشارکت بیشتر مردم در فضا آرایی های مناسبتی هیئت های مذهبی را تقویت خواهد کرد.

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد با بیان اینکه به دلیل کرونا متاسفانه فعالیت های اجتماع محور از جمله پیاده روی اربعین محدود شده است، اظهارکرد: با توجه به این موضوع با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گذر حسینی در مسیر میدان فردوسی تا حرم مطهر برای جاماندگان اربعین و همچنین شهادت حضرت رضا(ع) با همکاری و مشارکت هیئت های مذهبی آماده خواهد شد.

منتظری تصریح کرد: در این مسیر با کمک هیئت های مذهبی موکب ها و ایستگاه های صلواتی سلامت محور با رعایت پروتکل های بهداشتی برپا خواهند شد.

وی ادامه داد: در دهه اول ماه محرم با در اختیار گذاشتن 409 فضای باز در بوستان ها و.. عزداری ها با رعایت پروتکل های بهداشتی به خوبی برگذارشد، اکنون نیز با همکاری شهرداری و 780 هیئت مذهبی، مشهد تبدیل به حسینه ای در وسعت یک شهر خواهد شد.

مجید خبیری

آدرس کوتاه شده: