پنجشنبه, ۰۱ مهر ۱۴۰۰ ۲۱:۲۴ ۱۰۶
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • پارلمان شهری مشهد مقدس
چچ
2LHYs9in2YTYqiDYp9i12YTZiiDZh9mK2KLYqiDZhdiw2YfYqNmKINmD2YbYtOKAjNqv2LHZiiDYp9is2KrZhdin2LnZiiDYp9iz2Ko=

رییس کمیسیون فرهنگی ، اجتماعی، زیارت،گردشگری و رسانه شورای شهر مشهد؛

رسالت اصلی هیآت مذهبی کنش‌گری اجتماعی است

رییس کمیسیون فرهنگی ، اجتماعی، زیارت،گردشگری و رسانه شورای شهر مشهد گفت: هیئت مذهبی، در وهله اول یک کنش گر اجتماعی است که به یاری هم‌نوعان خود می‌شتابد و برای حل امری از مسلمان همیشه در صحنه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، حجت الاسلام حسن منصوریان در نشست هم‌اندیشی شهردار مشهد با هیات مذهبی که با حضور سید عبدالله ارجائی برگزار شد، افزود: خوشحالیم که خادم امام رضا (ع) هستیم و ناراحتیم که از کاروان کربلا جا مانده ایم. امیدواریم که در دهه آخر ماه صفر مانند دهه اول آن، فرصت خدمت به همشهریان و زائران مشهد مقدس را داشته باشیم.

وی با اشاره به تعریف هیئت مذهبی که عموما به عنوان فعال اجتماعی در عرصه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی شناخته می‌شوند، تصریح کرد: هیئت مذهبی، در وهله اول یک کنش گر اجتماعی است که به یاری هم‌نوعان خود می‌شتابد و برای حل یک امری از مسلمان همیشه در صحنه است. به این ترتیب تعریف هیات در سال ۱۴۰۰، حل معضلات اجتماعی است.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد اضافه کرد: اگر هیات مذهبی پای کار اجتماعی آمدند و گوشه‌ای از مشکلات شهر را گرفتند به رسالت وجودی خودشان جامعه عمل پوشانده‌اند. هرآنچه از زیرساخت ها، کمک‌های و همراهی شورای شهر نیاز دارید ما پای کار می‌آیم.

منصوریان ادامه داد: هیچ ستادی و اداره‌ای نمی‌تواند مشکلات اجتماعی را حل کند مگر هیات مذهبی! امید همه به همت شماست و هرآنچه انجام دهید به حرمت امامان افزوده‌ایم.

آدرس کوتاه شده: