یکشنبه, ۰۴ مهر ۱۴۰۰ ۱۲:۳۲ ۴۹
طبقه بندی: اخبار مناطق
چچ
2KfYrdiv2KfYqyDZhdis2YXZiNi52Ycg2KjYp9iy2Yog2YjZitqY2Ycg2YPZiNiv2YPYp9mGINiv2LEg2KjZiNiz2KrYp9mGINmI2YHYpw==

احداث مجموعه بازی ویژه کودکان در بوستان وفا

شهردار منطقه 9 مشهد از احداث مجموعه بازی ویژه کودکان با متراژ بیش از 2500 متر مربع و اعتبار 25 میلیارد ریال در بوستان وفا خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، جواد اصغری با بیان این مطلب، اظهار کرد: کودکان در زمین های بازی بوستان ها دنیایی از بازی و سرگرمی را تجربه می‌ کنند، به همین دلیل طراحی این محل ها برای کودکان دارای اهمیت بوده و نوآوری در آن نقش مهمی در جذابیت هر چه بیشتر آن ایفا می‌ کند.

وی در خصوص اهداف اجرای این پروژه، افزود: ایجاد بستری مناسب و با نشاط برای گذراندن بهینه اوقات فراغت کودکان و توجه به حقوق آن ها از جمله اهداف اجرای پروژه مجموعه بازی کودکان در بوستان 21 هکتاری وفا بوده که در حال حاضر فعالیت های زیربنایی این پروژه در حال انجام و بزودی به مرحله اجرایی خواهد رسید.

شهردار منطقه 9 مشهد تصریح کرد: این مجموعه به مساحت دو هزار 500 متر مربع در ضلع جنوب بوستان وفا و در مجاورت پردیس تئاتر شهر مکان یابی و طراحی شده است.

اصغری با اشاره به کاربردهای متنوع این مجموعه، عنوان کرد: از جمله کاربردهای این زمین بازی علاوه بر تجهیز آن به وسائل بازی استاندارد جهت انجام فعالیت های حرکتی، ایجاد فضاهای اختصاصی جهت انجام فعالیت های هنری از جمله نقاشی، کاردستی، قصه سرایی و ... است.

وی با اشاره به لزوم مناسب سازی فضاهای عمومی جهت استفاده افراد دارای معلولیت، تاکید کرد: در طراحی این مجموعه، نصب وسائل بازی مناسب جهت استفاده افراد واجد معلولیت، سرویس بهداشتی های ویژه توانیابان و رمپ های استاندارد نیز در نظر گرفته شده است.

شهردار منطقه 9 مشهد با اشاره به اعتبار 25 میلیارد ریالی پروژه مجموعه بازی کودکان در این بوستان، افزود : از دیگر پروژه های اجرایی بوستان وفا می توان به پروژه طرح توسعه و همچنین احداث مسیر دسترسی پردیس تئاتر شهر نام برد.

منبع:
آدرس کوتاه شده: