سه شنبه, ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۱۲:۲۰ ۹۱
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • اجتماعی و فرهنگی
چچ
2YrZg9mKINin2LIg2KfZgtiv2KfZhdin2Kog2YXYpyDYqNit2Ksg2LLZhtiv2Ycg2Ybar9mHINiv2KfYtNiq2YYg2YbYp9mFINmIINmK2KfYryDYtNmH2K/YpyDYp9iyINi32LHZitmCINmG2KfZhdqv2LDYp9ix2Yog2YXYudin2KjYsSDYp9iz2Ko=

معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد؛

یکی از اقدامات ما بحث زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا از طریق نامگذاری معابر است

معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد گفت: نامگذاری معابر شهر مشهد به نام بانوان شهیده یاد آن ها را در قلب ها زنده نگه می دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، یوسف اسماعیل زاده در مراسم رونمایی از تابلوهای معابر مزین شده به نام بانوان شهید در فرهنگسرای شهر زیبا و ایمن، اظهار کرد: ما مدیون خون تک تک شهیدان هستیم آن ها نظاره گر اعمال ما هستند.

وی ادامه داد: امروزه در جامعه که گذر می کنیم نام خیابان های مزین شده به اسم شهیدان را ملاحظه می کنیم. نام شهیدان در هر خیابانی یادآور آن است که ما متوجه شویم در چه کشوری زندگی می کنیم.

معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد بیان کرد: مراسم امروز به واسطه یک اتفاق متفاوت در فضای نامگذاری شهر شکل گرفته است. در شهر ما معمولا خیابان ها به نام شهدا دفاع مقدس و انقلابی آقا مزین شده است؛ اما در این میان بانوانی حضور داشتند که علاوه بر تربیت نسل شهدا، خود نیز به این مقام نائل شدند.

اسماعیل زاده تصریح کرد: در حال حاضر به تدبیر شورای ششم شهر مشهد اتفاقی افتاد که خیابان های مشهد به نام شهدای بانو که در ایام انقلاب و جنگ تحمیلی حضور داشتند، نامگذاری شود.

وی عنوان کرد: ما در فرهنگسراها برنامه های متنوعی را برای بزرگداشت شهدای دفاع مقدس و ‌جنگ تحمیلی انجام داده ایم؛ یکی از اقدامات ما بحث زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا از طریق نامگذاری معابر است.

معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد اضافه کرد: امید داریم همه توفیق داشته باشیم که دنبال کننده راه شهدا باشیم و هیچ ‌کدام از ما مدیون خون شهدا نباشیم.

غزاله شهیدی

منبع:
آدرس کوتاه شده: