سه شنبه, ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۱۳:۰۵ ۸۵
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • اجتماعی و فرهنگی
چچ
2LnYt9ixINii2q/ZitmGINi02K/ZhiDZhdi52KfYqNixINi02YfYsSDYqNinINmG2KfZhSDYtNmH2K/Yp9mKINio2KfZhtmILyDZiNis2YjYryA5NyDYqNin2YbZiNmKINqv2LHYp9mG2YLYr9ixINi02YfZitivINiv2LEg2KfYs9iq2KfZhg==

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی خبرداد؛

عطر آگین شدن معابر شهر با نام شهدای بانو/ وجود 97 بانوی گرانقدر شهید در استان

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی گفت: در استان ما ۹۷ بانوی گرانقدر شهید شدند. همچنین بیش از ۱۷ هزار مادر شهید در این استان حضور دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، بی بی طاهره طهماسبی در مراسم رونمایی از تابلوهای معابر مزین شده به نام بانوان شهید در فرهنگسرای شهر زیبا و ایمن، اظهار کرد: همه می دانید که در دوران دفاع مقدس همه گروه های مختلف نقش خود را به خوبی ایفا کردند و زنان نیز اقدامات موثری را انجام دادند و دوشا دوش مردان تلاش کردند و در امر مهم مقاومت حضور داشتند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی بیان کرد: در حال حاضر ما در چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس قرار داریم؛ به همین مناسبت کمیته بانوان دفاع مقدس در استانداری تشکیل شد و بسیاری از مواردی که در ارتباط با حضور زنان در جنگ و پس از جنگ وجود داشته در این کمیته مطرح می شود.

طهماسبی تصریح کرد: در سطح شهر امروزه در کنار عزیزان و شهدای بزرگوار کمتر اسامی شهیده ها و نام بانوان را شاهد هستیم واین در حالی است در استان ما ۹۷ بانوی گرانقدر شهید شده و همچنین بیش از ۱۷ هزار مادر شهید در این استان حضور دارند.

وی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد در کمیته بانوان دفاع مقدس استانداری، عنوان کرد: در این جلسات تصمیم بر آن شد رنگ و بوی شهر به نام این عزیزان معطر شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی بیان کرد: جامعه نسل جدید، کمتر اطلاعاتی در مورد ارزش های دفاع مقدس دارند، با انجام این اقدام بین نسل جوان و شهدا ارتباط بیشتری برقرار خواهد شد.

طهماسبی با اشاره به بانو ربابه ابراهیمی که مادر پنج شهید به نام در استان هستند، خاطرنشان کرد: پیشنهاد من این است که این فرهنگسرا را به نام این مادرعزیز نامگذاری کنیم تا این فرهنگسرا مکانی برای انتقال ارزش‌ های دفاع مقدس باشد. اگر این امر رخ دهد می تواند مرکزی مناسب برای نشر ارزش های دفاع مقدس باشد.

غزاله شهیدی

منبع:
آدرس کوتاه شده: