چهارشنبه, ۰۷ مهر ۱۴۰۰ ۱۴:۰۷ ۷۳
طبقه بندی:
  • اخبار مناطق
  • آخرین اخبار کرونا ویروس
چچ
2KfYrNix2KfZiiDZvtmI2YrYtCDYtNmH2YrYryDYtNmI2LTYqtix2Yog2K/YsSDZhdmG2LfZgtmHINqG2YfYp9ix

به منظور ترغیب اصناف به استفاده از ماسک صورت پذیرفت؛

اجرای پویش شهید شوشتری در منطقه چهار

سرپرست شهرداری منطقه چهار مشهد از اجرای پویش شهید شوشتری جهت ترغیب اصناف به استفاده از ماسک در این منطقه خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، فرهاد ذبیحی با اعلام این خبر اظهار کرد: برای مقابله و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و کاهش تعداد افراد مبتلا، این منطقه در راستای ترغیب اصناف به رعایت تمام نکات بهداشتی که یک مسئولیت اجتماعی است، از تمام ظرفیت‌های خود بهره می‌گیرد.

وی افزود: در همین راستا 115 گروه دو نفره متشکل از نیروهای خدمات شهری و فضای سبز منطقه چهار با مشارکت ستاد مقابله با کرونا پویش شهید شوشتری با همراهی نیروهای جهادی، بسیج دو حوزه میثم، اعضای شورای اجتماعی محلات منطقه و همچنین طلایه‌داران امر به معروف و نهی از منکر جهت ترغیب و تشویق اصناف به استفاده از ماسک این پویش را اجرایی کرده اند.

سرپرست شهرداری منطقه چهار با بیان اینکه در فاز اول این پویش ویژه اصناف و مالکان آن‌ها، نمایندگان قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا سطح منطقه، با حضور درب اصناف، افراد را به استفاده از ماسک ترغیب می کنند؛ گفت: علاوه بر آن از آنان خواسته می‌شود تا حد امکان از ارائه خدمات به مشتریانی که ماسک ندارند و یا از زدن ماسک پرهیز می‌کنند خودداری کنند.

ذبیحی با اشاره به اینکه این طرح در راستای فرهنگ‌سازی و نهادینه‌سازی استفاده از ماسک به عنوان یک مسئولیت مهم اجتماعی اجرا می‌شود؛ بیان کرد: در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و عدم همکاری اصناف در این طرح پس از سه مرحله تذکر، صورت جلسه‌ای تنظیم شده و از سوی قرارگاه مرکزی مقابله با کرونا خراسان رضوی جرائم نقدی و حتی پلمپ مغازه در دستورکار قرار می‌گیرد.

وی در پایان اضافه کرد: از ابتدای شروع این طرح در منطقه چهار تاکنون بیش از پنج هزار و 480 بازدید میدانی از اصناف محلات سطح منطقه در خیابان‌های ایثار، مفتح، ابوریحان، طبرسی شمالی، پنجتن، وحید و ... اجرا شده که از این تعداد 70 درصد اصناف موارد و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده بودند و 26 درصد نیز پس از تذکر از ماسک استفاده کردند و تنها چهار درصد از زدن ماسک ممانعت کردند.

گفتنی است؛ شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، استفاده از ماسک، رعایت بهداشت فردی و جلوگیری از اجتماع و اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی چهار توصیه‌ای است که رهبر معظم انقلاب اسلامی به همه مردم بیان داشته‌اند.

منبع:
آدرس کوتاه شده: