چهارشنبه, ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۱۱:۵۱ ۶۳
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • هواشناسی
  • سایت مشهد
چچ
2b7Ziti0INio2YrZhtmKINmD2KfZh9i0INiv2YXYp9mKINmH2YjYpyDZiCDZiNiy2LQg2KjYp9ivINi02K/ZitivINmH2YXYsdin2Ycg2KjYpyDYp9it2KrZhdin2YQg2KjYsdmI2LIg2K7Ys9in2LHYqiDYr9ixINin2LPYqtin2YY=

اداره کل هواشناسی خراسان رضوی اعلام کرد؛

پیش بینی کاهش دمای هوا و وزش باد شدید همراه با احتمال بروز خسارت در استان

اداره کل هواشناسی برای اغلب نقاط استان از جمله شهرستان مشهد، کاهش دمای هوا ،وزش باد نسبتا شدید تا شدید همراه با گردوخاک در نواحی باد خیز با احتمال بروز خسارت را پیش بینی کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، براساس اطلاعات اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی، با توجه به بررسی نقشه ها و مدلهای هواشناسی، تا اواسط هفته آینده روند کاهش دما در استان ادامه می یابد بطوریکه در شبهای ابتدایی هفته آتی، در مناطق سردسیر و کوهستانی، حداقل دمای شبانه به صفر و کمتر از صفر درجه سانتیگراد نیز خواهد رسید. همچنین در 72 ساعت آینده بطور متناوب افزایش سرعت وزش باد، در برخی نقاط بویژه نواحی بادخیز، وزش باد شدید توأم با گردوخاک، کاهش دید، کاهش کیفیت هوا و احتمال بروز خسارت، در نیمه شمالی و غربی استان افزایش ابرناکی همراه با رگبار پراکنده باران پیش بینی می شود.

طی 24 ساعت گذشته قوچان با کمینه دمای 4 درجه سانتیگراد خنکترین و بردسکن با بیشینه دمای 32درجه سانتیگراد گرم‎ترین شهرهای استان خراسان رضوی بوده‌اند. طی این مدت کمینه و بیشینه دمای هوای شهر مشهد به ترتیب 10 و 25 درجه سانتیگراد بوده است.

همچنین آسمان امروز چهارشنبه شهرستان مشهد، قسمتی تا نیمه ابری در بعدازظهر صاف و افزایش سرعت باد گاهی وزش باد نسبتا شدید پیش بینی می شود، دمای هوای امروز مشهد در گرمترین زمان 21درجه سانتیگراد که در سردترین زمان به 10درجه سانتیگراد کاهش خواهد یافت.

مجید خبیری

منبع:
آدرس کوتاه شده: