چهارشنبه, ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۱۸:۱۳ ۱۲۶
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • حوزه شهردار
  • محرم و صفر 1400
چچ
2YfZitqGINiy2KfYptix2Yog2YbYqNin2YrYryDYtNioINiv2LEg2K7Zitin2KjYp9mGINio2K/ZiNmGINin2LPZg9in2YYg2KjZhdin2YbYryAvINiq2YXYp9mF2Yog2KfZhdin2YPZhiDYtNmH2LHYr9in2LHZiiDZg9mHINin2YXZg9in2YYg2KfYs9mD2KfZhiDYr9in2LHZhtivINiv2LEg2KfYrtiq2YrYp9ixINiy2KfYptix2KfZhiDZgtix2KfYsdqv2YrYsdiv

شهردارجهان شهرمشهد الرضا(ع) ؛

هیچ زائری نباید شب در خیابان بدون اسکان بماند / تمامی اماکن شهرداری که امکان اسکان دارند در اختیار زائران قرارگیرد

شهردارجهان شهر مشهد الرضا(ع) با تاکید برآماده باش مدیریت شهری برای خدمات رسانی به زائران ایام پایانی صفر، گفت: با همکاری همه دستگاه ها به گونه ای عمل شود تا هیچ زائری شب در خیابان بدون اسکان نماند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سید عبدالله ارجائی امروز در جلسه ستاد استقبال از زائران پیاده ویژه آخر صفر که با حضور معاون امور هماهنگی زائرین استانداری خراسان رضوی، جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر و نمایندگانی از دستگاه های ذی ربط برگزارشد، افزود: ما شانی جز خدمتگذاری علی بن موسی الرضا(ع) نداریم، لذا باید به گونه ای برنامه ریزی شود تا با همکاری استانداری، آستان قدس، آموزش و پرورش و.. مشکلی برای اسکان زائران را طی دو روز آینده نداشته باشیم.

وی اضافه کرد: تمام اماکن شهرداری مشهد که قابلیت اسکان زائر را داشته باشد آماده و برای استراحت در اختیار زائران قرارداده خواهد شد.

شهردارجهان شهر مشهد الرضا(ع)، با بیان اینکه طبق هماهنگی های انجام شده با آستان قدس رضوی، ورزشگاه امام رضا(ع) آماده اسکان زائران است، اظهارکرد: در کنار این ورزشگاه از معاونت فرهنگی خواسته ایم تا تمامی اماکنی که در محدوده میدان شهدا امکان اسکان زائران را دارد برای پذیرایی از مهمانان علی بن موسی الرضا(ع) آماده شود.

ارجائی تصریح کرد: همچنین با هماهنگی با آموزش و پرورش نیز مقرر شد تا مدارس نیز برای اسکان در اختیار قراداده شود که از معاونت خدمات شهری می خواهیم که این مدارس را ضد عفونی و برای اسکان زائران طی امشب و فردا شب آماده کنند.

وی ادامه داد: از امور مساجد هم خواسته ایم تا با توجه به سرد شدن هوا در مساجد واقع در بافت پیرامونی حرم مطهر را امشب و فردا شب برای استفاده زائران باز بگذارند.

شهردارجهان شهر مشهد الرضا(ع) گفت: از سازمان اتوبوسرانی نیز می خواهیم تا تعداد اتوبوس های مبادی ورودی شهر را برای انتقال زائران پیاده به محل های اسکان تقویت و برای مسیرهای منتهی به حرم مطهر نیز جهت انتقال زائران به محل های اسکان اتوبوس و یا مینی بوس در نظر بگیرند.

ارجائی افزود: در مجموع با توجه به اینکه امشب هوا سرد خواهد شد، بر این نکته تاکید داریم که نباید امشب هیچ یک از زائران علی بن موسی الرضا(ع) در خیابان و بدون اسکان بمانند.

مجید خبیری

منبع:
آدرس کوتاه شده: