پنجشنبه, ۱۵ مهر ۱۴۰۰ ۱۲:۵۲ ۷۵
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • خدمات شهری
  • محرم و صفر 1400
چچ
2K3Ytdin2LHZg9i02Yog2YHYttin2Yog2LPYqNiyINi02YfYsdmKINiv2LEg2YXZhtin2LfZgiDZhdmG2KrZh9mKINio2Ycg2K3YsdmFINmF2LfZh9ixINix2LbZiNmKLyDYotmF2KfYr9mH4oCM2KjYp9i0INmG2YrYsdmI2YfYp9mKINmB2LbYp9mKINiz2KjYsiDYr9ixINix2YjYsiDYtNmH2KfYr9iqINin2YXYp9mFINix2LbYpyjYuSk=

مدیر کل بهبود محیط زیست شهری شهرداری مشهد خبرداد؛

حصارکشی فضای سبز شهری در مناطق منتهی به حرم مطهر رضوی/ آماده‌باش نیروهای فضای سبز در روز شهادت امام رضا(ع)

مدیر کل بهبود محیط زیست شهری شهرداری مشهد از حصار کشی به طول حدود ۶۰۰۰ متر طول، در اطراف فضای سبز نقاط پرتردد شهری به ویژه مناطق منتهی به حرم مطهر رضوی، در راستای حفاظت از فضای سبز موجود، در مقابل تخریب ناشی از تردد زائران و مجاوران و تخلیه زباله در این فضاها و نصب پرده سیاه در دور میادین شاخص شهر مانند میادین بسیج ،طبرسی و بیت المقدس خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سید علی اکبر انتظام با اعلام این خبر اظهار کرد: عملیات حصارکشی فضای سبز، اوایل هفته جاری انجام شد و در مجموع حدود ۶۰۰۰ متر طول حصار، توسط ۵۰ نفر از نیروهای فضای سبز شهرداری مشهد نصب شد.

وی ادامه داد: این حصارکشی ها در مناطق ثامن، ۸، ۷، ۲، ۳، ۴، ۵، ۶ و ۱۰ صورت گرفته تا میزان تخریب و آسیب دیدن فضای سبز در این مناطق به کمترین میزان خود برسد.

انتظام خاطرنشان کرد: در راستای حفاظت از فضای سبز شهری نیز در روز شهادت امام رضا(ع)، در مجموع بیش از ۳۶۰ نفر از نیروهای فضای سبز شهرداری در سه شیفت کاری تا صبح روز جمعه مشغول خدمت رسانی خواهند بود.

مدیر کل بهبود محیط زیست شهری شهرداری مشهد، با اشاره به اینکه در بسیاری از مراسمات مذهبی به علت کم توجهی زائران و مجاوران به فضای سبز شهری، بخش زیادی از فضای سبز موجود در مناطق منتهی به حرم مطهر رضوی تخریب می شود، افزود: از کلیه زائران و مجاوران حریم مطهر رضوی تقاضا داریم، در حفظ و نگهداری فضای سبز همکاری لازم را با خادمان خود در مجموعه مدیریت شهری داشته باشند.

وی ادامه داد: از ابتدای دهه پایانی ماه صفر، اقداماتی دیگری نظیر خاموش کردن نورپردازی های شبانه فضای سبز، استقرار نیرو در سرویس بهداشتی های داخل بوستان های منتهی به حرم مطهر به منظور نظافت و ضدعفونی مکرر سرویس های بهداشتی و نظافت مستمر فضای سبز در دستور کار اداره کل بهبود محیط زیست شهری شهرداری مشهد قرار گرفته است.

آدرس کوتاه شده: