شنبه, ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۰ ۸۳
طبقه بندی:
  • اخبار مناطق
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • پارلمان شهری مشهد مقدس
چچ
2b7Ysdiv2KfYrtiq2YYg2KjZhyDYp9mI2YTZiNmK2Kog2YfYp9mKINmI2KfZgti52Yog2LTZh9ixINiv2LEg2K/Ys9iq2YjYsSDZg9in2LEg2KfYtdmE2Yog2LTZiNix2KfZiiDYtNi02YU=

در بازدید عضو هیئت رییسه شورای اسلامی شهر مشهد مقدس از منطقه سه مطرح شد؛

پرداختن به اولویت های واقعی شهر در دستور کار اصلی شورای ششم

عضو شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: اولویت این دوره شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، در دستور کار قرار دادن نیازهای واقعی شهر و شهروندان در حوزه مدیریت شهری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مجید طهوریان عسگری در حاشیه بازدید 6 ساعته خود از محله قرقی و کلاته بوغا، افزود: در این بازدید به دنبال شناسایی کارهای قفل شده هستیم تا با پیگیری ویژه، از این پروژه ها و امور، گره گشایی شده و در نهایت بتوانیم رضایتمندی شهروندان از مدیریت شهری را در 4 سال پیش رو افزایش دهیم.

وی با تاکید بر اینکه کارهای برزمین مانده از گذشته در شهرداری به صورت ویژه در این دوره پیگیری خواهد شد، ادامه داد: برآیند شورای ششم، پرداختن به اولویت های واقعی شهر است.

طهوریان عسگری تصریح کرد: مقرر شده است تصمیمات اتخاذ شده در هر بازدید، پیگیری شود که یا در سال جاری اجرایی شده و یا با پیگیری اعضای شورای شهر، در هنگام تدوین بودجه، در بودجه سال 1401 شهرداری گنجانده شود. بخشی از مسائل نیز راسا توسط منطقه حل خواهد شد.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با بیان این مطلب که مراحل بررسی مجدد طرح تفصیلی شمال شرق مشهد با حضور نمایندگان مردم و به سرعت در شورای شهر در حال انجام است و امیدواریم تا چند ماه آینده تصویب و اجرایی شود، اظهارکرد: نیازمند تشکیل کمیته ای ویژه برای موضوع ساماندهی معتادان متجاهر به خصوص در محدوده قبرستان کلاته بوغا هستیم که هم از لحاظ بصری و هم از لحاظ امنیتی، باعث ایجاد اختلال در سطح منطقه سه می شوند.

امید رضا رحمانیان،شهردار منطقه سه مشهد نیز در حاشیه بازدید عضو هیئت رییسه شورای اسلامی شهر مشهد مقدس از این منطقه خاطرنشان کرد: آمادگی برای احداث پارک در محله قرقی در صورت تامین زمین را داریم.

وی اضافه کرد: خوشبختانه در سال جاری با تلاش شبانه روزی مجموعه همکارانمان در منطقه سه توانسته ایم رتبه نخست از حیث پیشرفت فیزیکی، ریالی و کمترین تاخیر در پروژه های عمرانی طی 6 ماهه نخست سال را به خود اختصاص داده و ادارات فضای سبز و خدمات شهری نیز در رتبه اول و عمران، حمل و نقل و ترافیک نیز در رتبه دوم در بین مناطق سیزده گانه قرار گرفته است.

شهردارمنطقه سه تصریح کرد: از مهمترین اولویت های منطقه سه می توان به تکمیل بولوار ابوطالب شمالی، بازگشایی محور رسالت، تکمیل بوستان بهار، احداث دوربرگردان غیرهمسطح بزرگراه شهید میرزایی، تکمیل بدنه سازی و پارک خطی کال دروی، بازگشایی راستگردهای شرقی و غربی پل نوغان و ... اشاره کرد.

رحمانیان در مورد مشکلات اصلی ناحیه منفصل قرقی نیز گفت: تنها سالن ورزشی سرپوشیده این ناحیه با تکمیل سوله بحران مهرگان، تامین خواهد شد، اما یکی از مشکلات اصلی قرقی که کمبود فضای سبز است به علت عدم وجود زمین، حل نشده باقیمانده است که به محض تامین زمین، شهرداری منطقه آماده احداث پارک و فضای سبز در این محدوده می باشد.

وی با اشاره به اینکه اراضی رها و اراضی وقفی، از مهمترین مشکلات منطقه به شمار می رود، افزود: با تصویب و ابلاغ طرح تفصیلی، پاسخگویی به شهروندان و انجام بسیاری از پروژه ها، تعیین و تکلیف خواهد شد.

منبع:
آدرس کوتاه شده: