یکشنبه, ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ۱۱:۵۰ ۵۷
طبقه بندی: یادداشت
چچ
2YXYtNmH2K8g2KjYpyDZhtmI2LEg2KfZhdin2YUg2YXYpyDYstmG2K/ZhyDYp9iz2KogLyDZhdis2YrYryDYt9mH2YjYsdmK2KfZhuKAjNi52LPZg9ix2Yo=

مشهد با نور امام ما زنده است / مجید طهوریان‌عسکری

مشهد مسیری جدیدتر را آغاز کرده است و می‌خواهد در تراز بین‌المللی، هویت خود را، اقتصاد خود را و اخلاق‌مداری و کرامت رفتاری خادم و مجاور خود را برای پهن‌کردن فرشی از محبت و مهربانی زیر پای زائر و مجاور آماده کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد؛ مشهد با نور وجودی امام مهربانی‌ها در عالم می‌درخشد و دور از تصور نیست که مشهد را پایتخت فرهنگی جهان تشیع بنامیم. مشهد متولد شد از غروب خورشیدی که عالم آل‌محمد(ص) است و روستایی که نام و نشانی نداشت، آوازه‌ای هزارساله پیدا کرد تا خواستگاه آرامش و آسایش مؤمنان و بندگان شیفته اهل‌بیت(ع) باشد که از هر کوی و برزن خود را به این قطعه از بهشت می‌رسانند تا وجودشان را به نور وجودی معین‌الضعفا سیراب کنند.
مشهد مسیری جدیدتر را آغاز کرده است و می‌خواهد در تراز بین‌المللی، هویت خود را، اقتصاد خود را و اخلاق‌مداری و کرامت رفتاری خادم و مجاور خود را برای پهن‌کردن فرشی از محبت و مهربانی زیر پای زائر و مجاور آماده کند.
آغاز قرن جدید مصادف است با شروع بهار مدیریتی جدید در نظام مدیریت‌شهری و آن هم اداره شهری که زیبایی‌هایش زبانزد خاص و عام است.
«مشهدالرضا(ع)؛ جهان‌شهر برکت و کرامت» فرصتی است تا ثابت کند این شهر، شهری زیارتی است که هرآنچه در این قطعه از عالم رشد می‌کند، به پاس نعمت وجودی و خوان کرم ولی‌نعمتمان حضرت رضا(ع) است.
مشهد را نمی‌توان بدون «هویت رضوی» شناخت و بدون آن معرفی کرد، بلکه همه سجایای انسانی، اخلاقی، اجرایی، عملیاتی و راهبردی آن برگرفته از سرچشمه وجودی شمس‌الشموس، آقاعلی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) است.
در شهری که خورشید عالم هر صبح از آنجا طلوع می‌کند، بی‌گمان هم‌ترازی با بزرگ‌ترین، پیشرفته‌ترین و مدرن‌ترین شهرهای دنیا یک آرزو نیست، بلکه یک واقعیت است و باید واقعیت را ساخت. مشهد برای خود آوازه بسیار دست‌وپا کرده است و در فرهنگ و شاخص‌های فرهنگی و ملی حرف برای گفتن بسیار دارد.
در اقتصاد، یک شهر فعال اقتصادی است و در خدمات با بسیاری از شهرها و نیز پایتخت‌های دنیا و کشورهای اسلامی رقابت می‌کند. البته که جهان‌شهربودن مشهد آن را موظف می‌کند تا در حوزه اقتصادی حرکت‌ها، برنامه‌ها و سیاست‌های جدی‌تری داشته باشد.
اقتصاد مشهد باید در یک چشم‌انداز بیست‌ساله از اقتصاد خدماتی به تولیدمحور سوق پیدا کند. در حوزه فرهنگ نیز شاخص‌های میزبانی و مجاوربودن روزبه‌روز به‌صورت کمی و کیفی ارتقا یابد و در شهر امام مهربانی‌ها، آمار آسیب‌های اجتماعی همچون طلاق، کودک کار، کودک رهاشده از تحصیل و... خشکانده شود. اگر هویت رضوی به‌معنای واقعی به همت مدیران ارشد و کارشناسان دوایر مختلف دولتی و غیردولتی جاری و ساری شود، مشهد آرمان‌شهر رضوی خواهد شد.
پایان‌یافتن ماه صفر و سالروز شهادت ولی‌نعمتمان، حضرت رضا(ع) و آغاز تولد مشهد، بهانه‌ای بود تا ضمن تبیین شعار دوره ششم شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، یادآور شوم مشهد به نور وجودی امام هشتم زنده است، زنده خواهد ماند و تا ظهور منجی عالم بشریت بر عالم و هستی می‌تابد.

- عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای شهر مشهد

آدرس کوتاه شده: