یکشنبه, ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ۱۲:۳۸ ۴۵
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • خدمات شهری
چچ
2KvYqNiqINmG2KfZhSDYp9mE2YPYqtix2YjZhtmK2YPZiiDYr9ixINi32LHYrSDYqtiz2YfZitmE2KfYqiDYqti02YjZitmC2Yog2KLYqNmK2KfYsdmK

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد خبرداد؛

ثبت نام الکترونیکی در طرح تسهیلات تشویقی آبیاری

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد گفت: شهروندان از طریق ثبت نام الکترونیکی در طرح تسهیلات تشویقی آبیاری در سامانه جامع فضای سبز به نشانی https://gsms.mashhad.ir/ می توانند از مزایای تخفیف عوارض نوسازی شهرداری بهره مند شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سبز شهرداری مشهد، احمدرضا سلامی با بیان این که مشارکت شهروندان در آبیاری درختان به ویژه در معابر فرعی نقش به سزایی در حفظ این سرمایه های سبز دارد، اظهار کرد: در حال حاضر برای شهروندانی که در آبیاری منظم و نگهداری مطلوب درختان مقابل منازلشان مشارکت داشته باشند، تخفیفاتی در عوارض نوسازی اعمال خواهد شد.

وی افزود: شهروندان از طریق ثبت نام الکترونیکی در طرح تسهیلات تشویقی آبیاری در سامانه جامع فضای سبز به نشانی https://gsms.mashhad.ir/ می توانند از مزایای تخفیف عوارض نوسازی شهرداری بهره مند شوند.

سلامی بیان کرد: پس از ثبت نام الکترونیکی و تایید نهایی کارشناس بازدید، مبلغ تخفیف محاسبه شده و به صورت خودکار در فیش عوارض نوسازی شهروندان تحت عنوان، تخفیف تشویقی آبیاری درختان درج خواهد شد .

وی اضافه کرد: از ابتدای شروع طرح تاکنون 2356 نفر در این طرح مشارکت کرده و از تسهیلات تشویقی در این زمینه برخوردار شدند.

وی همچنین با اشاره به این که نیاز های درخت به آبیاری در طول زمان تغییر می کنند افزود: درختان در فصل تابستان به آب زیادتری نیاز دارند که با توجه به بافت خاک، دمای هوا، مقادیر بارندگی و سن درخت، حدود 100-25 لیتر آب در هر هفته در فصول گرم سال برای سالم ماندن درخت لازم است و با شروع فصل سرما آبیاری کاهش پیدا خواهد کرد.

منبع:
آدرس کوتاه شده: