یکشنبه, ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ۱۲:۵۸ ۶۶
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • خدمات شهری
چچ
2YXZhti42LHYs9in2LLZiiDZvtin2YrZitiy2Ycg2YXYtNmH2K8g2KjYpyDZg9in2LTYqiDbtduw27Ag2YfYstin2LEg2q/ZhCDYr9in2YjZiNiv2Yo=

معاون شهردار مشهد خبرداد؛

منظرسازی پاییزه مشهد با کاشت ۵۰۰ هزار گل داوودی

معاون خدمات شهری شهردار مشهد از کاشت بیش از ۵۰۰ هزار بوته گل داوودی در رنگ های گوناگون از مجموع سه میلیون و 200 هزار بوته گل شامل انواع گل بنفشه، کلم زینتی، همیشه بهار و مینا در سطح شهر مشهد همزمان با آغاز فصل پاییز خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مهدی یعقوبی با اعلام این خبر، اظهار کرد: گل‌های داوودی یکی از زیباترین گل‌های پاییزی هستند و مقاومت آن ها به شرایط آب و هوایی کلانشهر مشهد و تنوع رنگی بی نظیرشان باعث شده تا از این گل‌های بسیار زیبا به عنوان یکی از گل‌های مناسب کاشت در فصل پاییز مشهد یاد شود.

وی افزود: کاشت این بوته‌های گل از ۲۰ شهریور ماه سال جاری در سطح مناطق ۱۳ گانه شهر آغاز شده و براساس برنامه ریزی های صورت گرفته تا ۱۵ آبان با کاشت بنفشه ادامه خواهد داشت.

یعقوبی تصریح کرد: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته و لغو جشنواره گل های داوودی همانند سال گذشته به دلیل شیوع بیماری کرونا، امسال نیز با کاشت این گل‌های رنگارنگ در محورهای اصلی شهر، فضاآرایی پاییزه در حال انجام است.

وی خاطر نشان کرد: به همین منظور دو مسیر اصلی برای کاشت گل‌های داوودی انتخاب شد که مسیر اول حدفاصل میدان آزادی، بولوار ملک آباد، میدان فلسطین، بولوار احمدآباد، خیابان بهار و میدان بسیج و مسیر دوم میدان استقلال، بولوار فردوسی، میدان فردوسی، بولوار قرنی، میدان توحید و میدان شهدا در نظر گرفته شده است.

منبع:
آدرس کوتاه شده: