یکشنبه, ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ۱۴:۱۲ ۶۰
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • پارلمان شهری مشهد مقدس
چچ
2Ybar9in2Ycg2LTZiNix2KfZiiDYtNmH2LEg2Ybar9in2YfZiiDZhti42KfYsdiq2Yog2KfYs9iq

سخنگوی شورای اسلامی شهر؛

نگاه شورای شهر نگاهی نظارتی است

سخنگوی ششمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد تاکید کرد: نگاه ما یک نگاه نظارتی بوده و ما در حوزه اجرا هیچ دخالتی نخواهیم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، موسی الرضا حاجی بگلو در حاشیه آیین تکریم و معارفه معاون مالی و پشتیبانی و مدیرکل هماهنگی و تعاملات حوزه شهردار مشهد که با حضور شهردار مشهد، معاونین شهردار و جمعی از اعضای شورای شهر برگزار شد، اظهار کرد: امروز در شهرداری شاهد تغییر و تحولاتی در حوزه معاونت مالی و پشتیبانی و مدیرکل همکاری و تعاملات حوزه شهردار مشهد بودیم.

وی با بیان اینکه این تغییرات با اختیار شهردار شهر صورت گرفته، ادامه داد: این تغییرات نیز مورد تایید اعضای شورای شهر است. نگاه ما یک نگاه نظارتی بوده و ما در حوزه اجرا هیچ دخالتی نخواهیم کرد.

سخنگوی ششمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: خوشبختانه شهردار مشهد تاکنون مدیران خوبی را فارغ از بحث جریانی و جناحی بودن، انتخاب کردند. این امر یک نقطه مثبتی است و اگر مدیران بتوانند همکاری و تعامل داشته باشند و خودشان را با شرایط موجود وفق بدهند؛ قطعا از توانمندی مدیران متخصص استفاده خواهد شد.

به طور ویژه پیگیر تامین منابع مالی شهر هستیم

حاجی بگلو در خصوص اولویت های شورای ششم در بخش های مالی و اقتصادی، عنوان کرد: قطعا نگاه اعضای شورای شهر به تامین منابع مالی ویژه است.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات اساسی شهرداری مشهد این بوده که خدمت آن ملی اما بودجه آن محلی است، تاکید کرد: 18 هزار میلیارد تومان بودجه لحاظ شده برای 3.5 میلیون نفر است اما باید به این نکته توجه کرد که ما سالیانه پذیرای 30 میلیون زائر هستیم.

سخنگوی ششمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد اضافه کرد: ما در این رابطه نگاه ویژه ای داریم تا بتوانیم یک ردیف مستقل بودجه ای در بودجه سالانه کشور از طریق دولت و مجلس پیگیری کنیم تا بتوانیم مشکلات گسترده موجود در حاشیه شهر را حل کنیم.

حاجی بگلو خاطرنشان کرد: ما با این مبالغ نمی توانیم مشکلات حاشیه شهر را حل کنیم. در حوزه اقتصاد شهری ما نگاه ویژه ای داریم اگر آن را رقم بزنیم اتفاق بزرگی شکل خواهد گرفت.

وی تاکید کرد: ما باید به سمتی برویم تا اقتصاد شهری از شهر خارج شود و تنها در داخل شهر نباشد ما نباید به دنبال تراکم فروشی و هزینه های خرد در شهر باشیم. ما به دنبال ایجاد اقتصاد شهری هستیم.

سخنگوی ششمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: اقتصاد شهری باید خارج از شهر نیز انجام شود؛ یعنی در حوزه صنایع و صنعت قطعا حوزه مدیریت شهری می تواند از ظرفیت های خود استفاده کند.

غزاله شهیدی

منبع:
آدرس کوتاه شده: