سه شنبه, ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ۱۱:۳۵ ۸۳
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • حوزه شهردار
چچ
2LLZhdmK2YbZhyDZiNix2YjYryDYrtmK2LHYp9mGINio2Ycg2b7YsdmI2pjZhyDZh9in2Yog2LTZh9ix2Yog2LnYp9mFINin2YTZhdmG2YHYudmHINii2YXYp9iv2Ycg2LTZiNiv

شهردار جهان شهر مشهدالرضاعلیه السلام؛

زمینه ورود خیران به پروژه های شهری عام المنفعه آماده شود

شهردار جهان شهر مشهدالرضاعلیه السلام با اشاره به اینکه از ستاد خیرین شهریار حمایت خواهیم کرد، گفت: ستاد زمینه ورود خیران به پروژه های شهری عام المنفعه را آماده کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سیدعبدالله ارجائی درنشست با جمعی از اعضای ستاد خیرین شهریار که با حضور رییس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر و معاون اقتصادی شهردار برگزار شد، افزود: در طول سال های مختلف مردم اقدام به آبادانی و کمک به تامین زیرساخت ها، مایحتاج و نیازهای درمانی و.. برای استفاده عموم کرده اند.

وی اضافه کرد: این اقدامات تنها مختص به کشور ما نیست بلکه در تمام دنیا انجمن های خیریه اقدام به کمک به مستمندان می کنند و برای تامین نیازهای عمومی به کمک دولت ها می آیند و حتی برخی اوقات جلوتر از دولت ها حرکت می کنند.

شهردار جهان شهرمشهدالرضاعلیه السلام با بیان اینکه زیبایی کارخیر در کشور ما این است که کارهای خیر پیوست فرهنگی و دینی دارد، اظهارکرد: شاهد هستیم که هرساله تعداد زیادی مسجد، مدرسه، مراکزدرمانی و.. توسط خیران به نام مبارک ائمه اطهار احداث می شود که این از غیرت دینی آنها نشات می گیرد و بسیار ارزشمند است.

ارجائی با اشاره اینکه مردم ما در انجام کارخیر با موضوعاتی که پیوست دینی و فرهنگی دارد ارتباط بهتری برقرار می کنند، خاطرنشان کرد: شاید اگر به مردم بگوییم بیایید خیابانی را جهت استفاده زائران و مجاوران آسفالت کنید و یا پلی بسازید شاید تمایلی به این کار نداشته باشند و آن را وظیفه شهرداری بدانند، اما شاید اگر بگوییم ایستگاه آتش نشانی و یا سرویس بهداشتی عمومی بسازید و زیرساخت های بهداشتی شهر را تقویت کنید، تمایل به مشارکت پیدا کنند.

شهردار جهان شهر مشهدالرضاعلیه السلام ادامه داد: لذا از ستاد خیرین شهریار و همکاران خودم در این ستاد درخواست دارم تا پروژه هایی را تعریف کنند که مردم راحت تر با آن ارتباط پیدا کرده و خیران تمایل داشته باشند در اجرای آن مشارکت داشته باشند.

ارجائی افزود: نکته دیگر که باید مورد توجه ستاد خیرین قرارگیرد، این است که مدت زمان اجرای پروژه ها و میزان هزینه مورد نیاز هم مشخص شود.

وی با بیان اینکه میزان مشارکت شهرداری نیز در اجرای پروژه ها باید مشخص باشد، اظهارکرد: به عنوان مثال اگر قرار است سرویس بهداشتی عمومی برای استفاده زائران و مجاوران با مشارکت خیرین احداث شود، مشخص شود که شهرداری زمین و پروانه به همراه 50 درصد از هزینه های ساخت را تقبل و به نام خیر افتتاح می کند.

شهردار جهان شهرمشهدالرضاعلیه السلام تصریح کرد: هر فردی بخواهد در ساخت ایستگاه آتش نشانی مشارکت داشته باشد، آن را می سازیم و به نام خیر افتتاح خواهیم کرد و پنجاه یا شصت درصد از هزینه آن را نیز پرداخت می کنیم.

ارجائی ادامه داد: یکی دیگر از درخواست هایی که از ستاد داریم این است که به بحث ورزش معلولان، بانوان و ورزش همگانی توجه زیادی داشته باشند، ورزشکاران معلول مشکلات زیادی دارند که باید سعی کنیم با استفاده از ظرفیت خیران این مشکلات را کاهش دهیم.

وی با اشاره به اینکه کسی حاضرنیست برای ورزش بانوان مجموعه ای اختصاصی بسازد، خاطرنشان کرد: معتقدم اگر بانوان سالم باشند بسیاری از مشکلات جامعه حل خواهد شد، اگر بانوانمان با نشاط باشند و زمینه را فراهم کنیم تا تفریح سالم داشته باشند، خانواده آرام می شود.

شهردار جهان شهرمشهدالرضاعلیه السلام ادامه داد: برهمین اساس یکی از سیاست های ما این است تا امکان ویژه ورزش بانوان را در بوستان های بالای پنج هکتار فراهم کنیم و بودجه آن را در اصلاح بودجه امسال در نظر خواهیم گرفت که خیران نیز می توانند در این امر مشارکت داشته باشند.

ارجائی گفت: همچنین ستاد می تواند در بحث جمع آوری و توانمند سازی کودکان کار و معتادان متجاهر ورود پیدا کند که این موضوع هم می تواند بر کاهش آسیب های اجتماعی تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.

وی با بیان اینکه از تشکیل این ستاد ممنونیم و از تداوم کارآن استقبال خواهیم کرد، اضافه کرد: ما کار را ادامه خواهیم داد و آن را تقویت خواهیم کرد.

شهردار جهان شهرمشهدالرضاعلیه السلام افزود: سامانه ای ایجاد بشود و در آن پروژه هایی که قابلیت مشارکت خیرین وجود دارد، قرار گیرد؛ کار به گونه ای باشد که حتی اگر فردی خواست مبلغ کمی کمک کند، این امکان وجود داشته باشد.

ارجائی ادامه داد: به گونه ای برنامه ریزی شود که ظرف یک یا دو ماه آینده سامانه آماده و پس از گرفتن مصوبه از شورای شهر فراخوان برای مشارکت خیرین در پروژه های مشارکتی عام المنفعه زده شود .

مجید خبیری

منبع:
آدرس کوتاه شده: