سه شنبه, ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۵ ۴۳
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • پارلمان شهری مشهد مقدس
چچ
2LjYsdmB2YrYqiDZiCDYstmF2YrZhtmHINio2LHYp9mKINmB2LnYp9mE2YrYqiDYrtmK2LHYrtmI2KfZh9in2YbZhyDYtNmK2LnZitin2YYg2LPYsdin2LPYsSDYrNmH2KfZhiDYr9ixINmF2LTZh9iv2KfZhNix2LbYpyjYuSkg2YHYsdin2YfZhSDYtNmI2K8=

رییس کمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهر و نماینده شورا در ستاد خیرین شهریار؛

ظرفیت و زمینه برای فعالیت خیرخواهانه شیعیان سراسر جهان در مشهدالرضا(ع) فراهم شود

رییس کمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهر و نماینده شورا در ستاد خیرین شهریار با اشاره به ابراز تمایل تعداد زیادی از شیعیان کشورهای مختلف جهت فعالیت خیر در مشهد الرضا علیه السلام، گفت: ستاد خیرین شهریار می تواند ظرفیت و زمینه را برای فعالیت خیرخواهانه دوستداران امام مهربانی ها را در مشهدالرضا(ع) فراهم کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، حمید ضمیری در نشست شهردارمشهد با جمعی از اعضای ستاد خیرین شهریار، افزود: با توجه به علاقه ای که به حضور در فعالیت های خیر خواهانه داشتم، خواستار حضور در ستاد خیرین شهریار به عنوان نماینده شورای اسلامی شهر شدم .

وی اضافه کرد: این ستاد قطعا اقدامات بسیار پر خیرو برکتی را در سطح شهرمشهد در موضوعات مختلف انجام داده است.

رییس کمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهر و نماینده شورا در ستاد خیرین شهریاراضافه کرد: طی یک ماه گذشته چندین جلسه با دبیر ستاد برگزار و اقدامات انجام شده را بررسی و برخی موارد مورد نیاز را شناسایی کرده ایم.

ضمیری تصریح کرد: در حوزه ظرفیت سازی صحبت های زیادی شد تا این ظرفیت ها را در قالب وظایف شهرداری و یا خارج از آن شناسایی و تبدیل به بسته هایی جهت مشارکت خیرین کنیم.

وی به انجام مذاکرات جهت ساماندهی اقدامات با راه اندازی سامانه ای ویژه اشاره و خاطرنشان کرد: مقرر شد تا پس از راه اندازی این سامانه فرصت ها و ظرفیت هایی که قابلیت مشارکت و ورود خیرین عزیز را دارد شناسایی و در این سامانه برای مشارکت خیران از سراسر کشور و حتی خارج از کشور بارگذاری شود.

رییس کمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهر و نماینده شورا در ستاد خیرین شهریار ادامه داد: زمانی که در منطقه ثامن به عنوان شهردار فعالیت داشتم بسیاری از شیعیان جهان تمایل داشتند تا در مشهد الرضا علیه السلام به ویژه بافت پیرامونی حرم مطهر فعالیت خیری در حوزه های مختلف برای استفاده زائران و مجاوران انجام دهند که می توان از این ظرفیت ها استفاده کرد.

ضمیری افزود: با توجه به اینکه بسیاری از همو طنان خیرمان در سراسر کشور و شیعیان سایر کشورها تمایل دارند که در مشهد فعالیت خیری داشته باشند یکی از وظایف ستاد خیرین می تواند ساماندهی و ایجاد زمینه برای این فعالیت ها در مشهد الرضاعلیه السلام باشد.

مجید خبیری

منبع:
آدرس کوتاه شده: