چهارشنبه, ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ۰۹:۰۶ ۸۴
طبقه بندی: اخبار کوتاه
چچ
2YXYsdin2K3ZhCDZvtin2YrYp9mG2Yog2LPYp9iu2Kog2YXYs9iq2YbYryDYsdmI2KfZitmKIMKr2obYtNmF2Ycg2YHZitin2LbCuw==

به همت سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد و با مشارکت فرهنگسرای بهشت و باشگاه مفاخر دانشگاه فردوسی مشهد؛

مراحل پایانی ساخت مستند روایی «چشمه فیاض»

به همت سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد و با مشارکت فرهنگسرای بهشت و باشگاه مفاخر دانشگاه فردوسی مشهد ساخت مستند روایی «چشمه فیاض» به مراحل پایانی رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مستند روایی «چشمه فیاض» به همت همت سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد و با مشارکت فرهنگسرای بهشت و باشگاه مفاخر دانشگاه فردوسی مشهد به مراحل پایانی ساخت خود رسید.

در این اثر به زندگی علمی و ادبی محمد قهرمان، پژوهشگر، مصحح و شاعر بزرگ خراسان پرداخته می شود. این مستند با رویکرد هویت ادبی مشهد و بررسی نقش استاد قهرمان در توسعه و بالندگی شعر خراسان ساخته می شود.

مقام معظم رهبری دربخشی از پیام تسلیت خود به مناسبت درگذشت ایشان اینگونه از این ادیب بزرگ خراسانی یاد می کنند: «خاموش‌شدن این چشمه‌ی فیاض شعر فاخر و غزل پرنکته و آراسته، هر آشنای شعر و ادب معاصر را دچار تأسف و اندوه می‌سازد و آشنایان شعر ممتاز او و خود آن شخصیت متین و باوفا و آن ذهن مواج و ژرف‌بین و مضمون‌یاب را بسی بیشتر. قهرمان بی‌شک یکی از چهره‌های ماندگار و برجسته‌ی شعر و ادب فارسی، و غزل او یادآور شاعران بزرگ سبک هندی است».

پس از تولید مستند های «چشمه روشن»، «حشمت خراسان» و «یل ابدی ایران»، مستند چشمه فیاض چهارمین اثر فاخری است که به سفارش فرهنگسرای بهشت پیرامون چهره های نامدارا خراسانی ساخته می شود.

در این اثرکه به کارگردانی آرمین رهبر و به مدت حدودا 20 دقیقه تولید شده به گفت و گو با بسیاری از اساتید و چهره های شاخص ادبی مشهد و فعالین انجمن های ادبی شعر خراسان خصوصا اعضا انجمن «قهرمان» که بیش از 50 سال فعال است می پردازد.

منبع:
آدرس کوتاه شده: