چهارشنبه, ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ۰۹:۰۷ ۹۶
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • اجتماعی و فرهنگی
چچ
2KzZhdi5INii2YjYsdmKIDEyNTAg2YbZgdixINin2LIg2YXYqtmD2K/Zitin2YYg2LPYt9itINi02YfYsSDZiCDZhdi52LHZgdmKINio2Ycg2YXYrNiq2YXYuSDYp9ix2K/ZiNqv2KfZh9mKINiz2LHYp9mKINiz2KjYsiDYstmG2K/ar9mK

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد خبرداد؛

جمع آوری 1250 نفر از متکدیان سطح شهر و معرفی به مجتمع اردوگاهی سرای سبز زندگی

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد گفت: تاکنون هزار و 250 نفر از متکدیان متشکل از 457 زن و 793 مرد توسط سه هزار و 510 عملیات جمع آوری شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سید مجتبی منتظری در خصوص گزارش 6 ماهه مجتمع اردوگاهی سرای سبز زندگی، اظهار کرد: برای اولین بار در مشهد طرح توانمند سازی و صیانت پس از بهبودی باهدف ساماندهی متکدیان و معتادان بهبود یافته اجرا شده است.

وی افزود: در این راستا بخشی از مجتمع اردوگاه سرای سبز زندگی به توانمندسازی معتادان و متکدیان بهبود یافته اختصاص پیدا می کند.

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد بیان کرد: تاکنون هزار و 250 نفر از متکدیان متشکل از 457 زن و 793 مرد شده است.

منتظری خاطرنشان کرد: از میان تعداد افراد جمع آوری شده 267 نیازمند غیر حرفه ای، 313 نفر کودک کار، 62 نفر کارگر نما، 459 نفر معتاد متجاهر، 64 نفر اعزام به کمپ ماده 16 و 12 نفر جزو طرح طرق (نیازمندان مستقر در عوارضی) بوده اند.

وی اضافه کرد: لازم به ذکر است که تمامی افراد جمع آوری شده به مجتمع اردوگاه سرای سبز زندگی منتقل نمی شوند بلکه ابتدا افراد شناسایی و به مکان های مختلف منتقل می شوند.

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد تصریح کرد: معمولا افراد پس از جمع آوری به بیمارستان، بهزیستی، ابن سینا، کمپ ترک اعتیاد، اردوگاه اتباع خارجه، کمیته امداد، مراجع قضایی، اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی و همچنین اقشار آسیب پذیر نیز به صاحبان کسب کار معرفی می شوند.

منتظری با اشاره به معرفی کودکان کار به مدارس جهت ثبت نام رایگان گفت: برخی دیگر از افراد جمع آوری شده به خانواده خود تحویل داده می شوند با برای افراد بلیط برای بازگشت به محل زنذگی تهیه می شود.

حوریه جمالی پور

منبع:
آدرس کوتاه شده: