پنجشنبه, ۲۲ مهر ۱۴۰۰ ۱۰:۴۱ ۲۲۰
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • عمران، حمل و نقل و ترافیک شهری
  • حوزه شهردار
چچ
2LPYsdi52Kog2KjYrti02YrYr9mGINio2Ycg2KfYrNix2KfZiiDZgdin2LIg2YrZgyDYrti3INiz2Ycg2YLYt9in2LHYtNmH2LHZii8g2YLYsdin2LHar9in2Ycg2YbZitix2YjZiiDZg9in2LEg2K7ZiNivINix2Kcg2KjZhyAyMDAw2YbZgdixINin2YHYstin2YrYtCDYr9mH2K8=

شهردار جهان شهرمشهد الرضا(ع) در دیدار با فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا(ص) تاکید کرد؛

سرعت بخشیدن به اجرای فاز یک خط سه قطارشهری/ قرارگاه نیروی کار خود را به 2000نفر افزایش دهد

شهردار جهان شهرمشهد الرضا(ع) با اشاره به اولویت مدیریت شهری بر راه اندازی فاز یک خط سه قطار شهری، گفت: بر این اساس از قرارگاه خاتم الانبیا(ص)می خواهیم فعالیت در این بخش را سرعت داده و با تمام توان آن را اجرا کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سید عبدالله ارجائی در دیدار با سید حسین هوش السادات فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) که با حضور رییس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر و معاون عمران حمل ونقل و ترافیک شهردار انجام شد با تقدیر از اقدامات قرارگاه، افزود: در راستای کاهش ترافیک در هسته مرکزی شهر و اتصال خطوط قطار شهری به حرم مطهر برای خدمات رسانی بهتر به زائران و مجاوران، اولویت ما بهره برداری از 5.2 کیلومتر از خط سه حد فاصل میدان شهدا تا پایانه مسافربری امام رضا (ع) است.

وی اضافه کرد: براین اساس از قرارگاه خاتم الانبیا(ص) که اجرای خطوط قطارشهری را برعهده دارد می خواهیم تا بر این موضوع تمرکز داشته و زمانبندی مشخصی را برای بهره برداری از این بخش از خط سه مشخص و اعلام کند.

شهردارجهان شهرمشهد الرضا(ع) با بیان اینکه مدیران مجموعه قرارگاه در مشهد اعلام کرده اند که ظرفیت انجام کار تا سقف 800 میلیارد تومان را در سال دارند، اظهارکرد: ما آمادگی داریم تا حجم کار را تا مبلغ 5000 میلیارد تومان افزایش دهیم و از قرارگاه نیز می خواهیم در چهارچوب این مبلغ، کار را تعریف و اجرا کنند.

ارجائی تصریح کرد: پیشنهاد می دهیم کمیته ای با حضور معاون حمل ونقل وترافیک و معاون مالی و پشتیبانی شهرداری به همراه نماینده ای از قرارگاه تشکیل و مدلهای جدید تامین مالی را شناسایی کنند تا به صورت لایحه ای به شورای اسلامی شهر ارائه دهیم.

وی به پروژه تقاطع چهارسطحی آزادگان اشاره و خاطرنشان کرد: قرارگاه به گونه ای برنامه ریزی کند تا باقی مانده این پروژه به سرعت اجرا و آماده بهره برداری شود.

شهردارجهان شهرمشهد الرضا(ع) ادامه داد: یکی دیگر از پروژه هایی که بر تسریع در اجرای آن تاکید داریم، چپ گرد غیر همسطح پیامبر اعظم(ص) است؛ زیرا اکنون مردم مجبور هستند برای دور زدن یک مسیر حدود 6 کیلومتری را به صورت رفت وبرگشت طی کنند.

ارجائی با اشاره به فعالیت 1200 نیروی کارگری در پروژه های شهرداری که توسط قرارگاه خاتم الانبیا(ص) درحال اجرا است، گفت: یکی از اولویت های ما ایجاد اشتغال است، لذا از قرارگاه درخواست داریم تا با فعال کردن بیشتر کارگاه ها نیروهای فعال در آن را به 2000 نفر افزایش دهند.

تعطیلی پروژه ها خط قرمز قرارگاه خاتم الانبیا(ص) است

سردارسید حسین هوش السادات فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص)نیز در این دیدار با اشاره به اینکه شهرداری مشهد در حوزه خطوط مترویی بعد از تهران در کشور پیشرو است و حتی در بحث تجهیزات کارگاهی و نحوه اجرا در کنار تهران قراردارد، اظهارکرد: اکنون دو دستگاه حفار به همراه 1200 نیروی انسانی در کنار سایر تجهیزات در مشهد فعال هستند.

وی افزود: برای پیشبرد و تسریع اجرای پروژه ها در مشهد به حمایت و پشتیبانی شهرداری نیازمندیم و آمادگی سرعت بخشیدن به کار و بالابردن سقف فعالیت ها را داریم.

هوش السادات ادامه داد: همینجا اعلام می کنیم که خط قرمز قرارگاه خاتم الانبیا(ص) تعطیل شدن فعالیت پروژه ها در مشهد است و برهمین اساس اجازه نمی دهیم کار در پروژه های درحال اجرا تعطیل شود.

مجید خبیری

منبع:
آدرس کوتاه شده: