پنجشنبه, ۲۲ مهر ۱۴۰۰ ۱۹:۴۹ ۱۰۴
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • پارلمان شهری مشهد مقدس
چچ
2KrYrNmE2YrZhCDYp9iyINmG2YjYrNmI2KfZhtin2YYg2K3Ys9mK2YbZig==

در راستای گام دوم انقلاب و توجه به نیروهای جوان و نوجوان جهادی و انقلابی انجام شد؛

تجلیل از نوجوانان حسینی

در راستای گام دوم انقلاب و توجه به نیروهای جوان و نوجوان جهادی و انقلابی مراسمی با عنوان تجلیل از نوجوانان حسینی به پاس قدردانی از نوجوانانی که مخلصانه در هییت های مذهبی در ایام محرم و صفر خدمت کرده اند، برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، حجت‌الاسلام حسن منصوریان رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در آیین تجلیل از نوجوانان حسینی و برگزیدگان مسابقه نقاشی گرامیداشت هفته دفاع مقدس ضمن تسلیت شهادت امام حسن عسگری (ع)، اظهار کرد: باید خیر مقدم عرض کنم خدمت همه‌ی شما عزیزان بزرگواران، مسیولین محترم شهر و تمام مهمان‌هایی که آینده ساز این مملکت و نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند.

وی افزود: ما در قضیه‌ی محرم و صفر با یک خواسته و یک تغییر در مدیریت شهری از طرف مردم انقلابی و مومنی که پای کار شورای ششم رفتند و رای دادند، مواجه شدیم. خواسته مردم اشاعه‌ی فرهنگ ایثار و شهادت و مسایل و مراسمات مذهبی است که در این زمینه همکاران خیلی خوب من در معاونت فرهنگی واقعا گل کاشتند و در دهه‌ی اول محرم تمام سازه‌ها را زیر بار سیاهی و اقامه‌ی سیدالشهدا بردند و ما هم طمع داریم به اینکه سیدالشهدا علیه صلات و سلام نظری و نگاهی و مرحمتی داشته باشند که انشالله برکتی بشود بر اصول خوب کار کردن و راه‌اندازی کار مردم.

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس بیان کرد: این رویدادها جلوه‌های ویژه هم دارد که یکی از زیباترین آن ها حضور نوجوانان و عزیزانی است که نقش آفرینی کردند و با ورود خود توانستند چشم ناظرین را خیره کنند.

منصوریان خاطرنشان کرد: نوجوانانی که با پاکی طینت و قرائت به مبدا عالم هستی وارد اقامه‌ی عزای سیدالشهدا (ع) می‌شدند و بدون غرور و تکبر بر روی کفش و پای عزادار سیدالشهدا(ع) خم می‌شدند و واکس می‌زدند و حتی خدمات دیگری هم ارایه می‌کردند.

وی اضافه کرد: خیلی خوشحالم در شهری هستم که جوانان نوجوانان شیرخوار سیدالشهدا(ع) هستند. بزرگان این شهر فرزندانشان را بر این اصل تربیت می‌کنند و مسیولین خوب این شهر همه هییتی های حسینی هستند.

گفتنی است مراسم تجلیل از نوجوانان حسینی، برگزیدگان مسابقه نقاشی، مداحی، سرود و خدمت گذاران امام حسین(ع) با مشارکت فرهنگسرای امر به معروف و نهی از منکر، ستاد امر به معروف استان، شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرداری، نمایشگاه بین المللی مشهد، معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری، انجام شد.

حوریه جمالی پور

آدرس کوتاه شده: