شنبه, ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ۱۲:۰۹ ۳۷
طبقه بندی: اخبار مناطق
چچ
MTUxINmF2YrZhNmK2KfYsdivINmIIDk4MCDZhdmK2YTZitmI2YYg2LHZitin2YQg2YfYstmK2YbZhyDYsdmB2Kog2Ygg2LHZiNioINmF2LnYp9io2LEg2Ygg2KzZhdi54oCM2KLZiNix2Yog2LLYqNin2YTZhyDYr9ixINmF2YbYt9mC2Ycg2obZh9in2LE=

151 میلیارد و 980 میلیون ریال هزینه رفت و روب معابر و جمع‌آوری زباله در منطقه چهار

سرپرست شهرداری منطقه چهار مشهد از صرف 151 میلیارد و 980 میلیون ریال جهت رفت و روب معابر و جمع‌آوری زباله طی 6 ماه نخست سال 1400 در این منطقه خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، فرهاد ذبیحی با اشهره به اینکه هر شهروند در این منطقه به طور متوسط روزانه 486 گرم زباله تولید می کند، گفت: شهرداری منطقه چهار در راستای رسالت خود جهت فراهم کردن زمینه تحقق شهری پاک و سالم از ابتدای سال جاری تاکنون با انجام فعالیت‌هایی مانند شستشو، نظافت و رفت و روب معابر، جمع‌آوری زباله و خاک و نخاله و... تمام سعی خود را برای رسیدن به این هدف به کار گرفته است.

وی مقدار زباله خانگی جمع‌آوری شده از سطح منطقه چهار را از ابتدای سال جاری تاکنون قابل توجه دانست و تصریح کرد: در 6 ماه نخست سال جاری، 24 هزار و 956 تن پسماند، زباله، سرجاروب و ... از سطح منطقه جمع‌آوری شده است.

سرپرست شهرداری منطقه چهار مشهد با بیان اینکه یکی از طرح‌های حائز اهمیت در کنترل سلامت و کاهش آلودگی زیست‌محیطی تفکیک زباله از مبدا است، افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون 60 میلیارد و 578 میلیون ریال صرف جمع‌آوری زباله در این منطقه شده که با ترویج فرهنگ تفکیک زباله از مبدا در بین شهروندان و تبدیل مواد قابل بازیافت می‌توانیم شاهد تاثیر زیادی در اقتصاد مدیریت شهری باشیم.

ذبیحی با بیان اینکه منطقه چهار به صورت روزانه سه میلیون و 504 هزار مترمربع از معابر سطح منطقه را رفت و روب و نظافت می کند؛ گفت: در 6 ماهه نخست سال جاری 651 میلیون و 728 هزار مترمربع معبر توسط عوامل اداره خدمات شهری رفت و روب و نظافت شد.

شایان ذکر است: جهت خدمات‌دهی مطلوب‌تر به شهروندان 359 نفر نیرو در خدمات شهری این منطقه فعالیت دارند و 215 مخزن گالوانیزه جهت جمع‌آوری زباله و سرجاروب ها در سطح نواحی سه‌گانه منطقه چهار جانمایی شده است.

منبع:
آدرس کوتاه شده: