یکشنبه, ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ۱۱:۰۶ ۷۸
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • خدمات شهری
چچ
2KfZh9mF2YrYqiDZhdi02KfYsdmD2Kog2LTZh9ix2YjZhtiv2KfZhiDYr9ixINit2YHYuCDZiCDYqtmI2LPYudmHINmB2LbYp9mKINiz2KjYsg==

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد خبرداد؛

اهمیت مشارکت شهروندان در حفظ و توسعه فضای سبز

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد گفت: شهروندان مشارکت خود در حفظ، نگهداری و توسعه فضای سبز را افزایش و در بقای زیبایی شهر سهیم شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، احمدرضا سلامی با بیان این خبر، اظهار کرد: با این که شهرداری ها وظیفه توسعه و گسترش فضاهای سبز شهری را به عهده دارند اما به منظور توفیق بیشتر در این زمینه مشارکت و همراهی شهروندان امری ضروری است.

وی ضمن تاکید بر توانمند سازی شهروندان در این زمینه افزود: بایستی با توسعه فعالیت ها در زمینه آموزش شهروندی و و آگاهی بخشی به شهروندان، دارایی های سبز شهرمان را حفظ و در نگهداری آن مشارکت داشته باشیم.

سلامی با بیان این که بخش مهمی از سیمای شهر و زیبایی آن، وابسته به فضاهای سبز شهری است، گفت: با کمک شهروندان به عنوان نیروهای شتاب دهنده مدیریت شهری می‌توان شهری زیبا، سرسبز و در خور ترسیم کرد.

وی کاشت و نگهداری درختان در معابر فرعی، آبیاری درختان مقابل منازل، بازچرخانی و بهره گیری از آب های خاکستری برای آبیاری درختان منازل و ایجاد باغ بام را از جمله طرح های مشارکت مردمی در حوزه فضای سبز دانست و گفت: با مشارکت شهروندان از ابتدای شروع این طرح تاکنون 116هزار اصله درخت در معابر فرعی و مقابل منازل کاشته شده و این میزان تا پایان سال به 121هزار اصله برسد. در طرح کاشت درختان با مشارکت ادارات نیز تا کنون حدود 165 هزار اصله درخت در مساحتی بالغ بر 264 هکتار کشت شده است.

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد با بیان این که شهروندانی که در مقابل ملک خود امکان کاشت نهال وجود دارد می توانند پس از ثبت درخواست در سامانه کاشت نهال غیر مثمر به آدرس https://gsms.mashhad.ir/ از خدمات کاشت نهال رایگان توسط سازمان پارکها و فضای سبز بهره مند شوند، خاطرنشان کرد: در صورت آبیاری و نگهداری درختان غرس شده نیز می توانند هر سال در سامانه تسهیلات تشویقی آبیاری درختان ثبت درخواست داشته و از تخفیف در عوارض نوسازی ملک خود برخوردار شوند.

منبع:
آدرس کوتاه شده: