یکشنبه, ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ۱۲:۵۶ ۱۲۴
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • اجتماعی و فرهنگی
چچ
2K/ZitmI2KfYsdmG2q/Yp9ix2Ycg2LTZh9mK2K/Yp9mGINi52LjZitmF2Yog2YXYrNin2YjYsSDYsdmI2YbZhdin2YrZiiDYtNiv

معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد؛

دیوارنگاره شهیدان عظیمی مجاور رونمایی شد

معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد از رونمایی دیواره نگاره شهیدان عظیمی مجاور خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، یوسف اسماعیل زاده در آیین رونمایی دیوارنگاره (روشنای شهر) شهیدان عظیمی مجاور، اظهار کرد: گرامی می داریم یاد رشادت های رزمندگان و سرداران رشید اسلام را که اگر امروز در این فضا نفس می‌کشیم‌ مدیون آن ها هستیم.

وی ادامه داد: حفظ نام و یاد شهدا به تعبیر مقام معظم رهبری یک فریضه است، نامگذاری خیابان های این شهر و مزین کردن دیوارهای آن به شهیدان؛ اقدام بسیار مبارکی است.

معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد بیان کرد: این نامگذاری ها و این تصویرگری ها؛ همچنین برگزاری یادواره ها نشان از یک جریان و فضای ایثار گری است که باید در فضای شهر به مردم یادآوری شود تا بدانیم که در زندگی مدیون چه کسانی هستیم و در چه فضایی زندگی می کنیم.

اسماعیل زاده تصریح کرد: نگاه کردن به این تصاویر یادآوری می کند که انسان ها چطور راه خود را انتخاب می‌کنند.

وی عنوان کرد: اداره هنری ما در این فضا در طرحی تحت عنوان روشنای شهر اقدام به طراحی تصویر شهدا و سرداران بزرگ کشور کرده آمد.

معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد ادامه داد: همزمان با این برنامه اجرای ۹ دیوار نگاره دیگر در دست اقدام است و امروز نیز شاهد رونمایی دیگر تصاویر شهدا در منطقه ثامن هستیم.

اسماعیل زاده خاطرنشان کرد: ما به عنوان متولی فضاسازی های شهری به این موضوعات توجه لازم را خواهیم داشت.

گفتنی است این دیوار با ارتفاع ۳۰۰ متر مربع در تقاطع خیابان پیروزی و صیاد شیرازی واقع شده و طراحی آن توسط نفیسه خوش اندام و بهاره قادری و مجری ولی شفیعی به مدت دو هفته به طول انجامید.

غزاله شهیدی

منبع:
آدرس کوتاه شده: