دوشنبه, ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ۱۴:۳۹ ۱۲۰
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • پارلمان شهری مشهد مقدس
چچ
2YjYsdiy2LQg2YfZhdqv2KfZhtmK2Iwg2YjYsdiy2LQg2KjYp9mG2YjYp9mGINmIINmI2LHYsti0INmF2LnZhNmI2YTYp9mGINiq2YLZiNmK2Kog2K7ZiNin2YfZhtivINi02K8=

رییس کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهرمشهد الرضا(ع)؛

ورزش همگانی، ورزش بانوان و ورزش معلولان تقویت خواهند شد

رییس کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهرمشهد الرضا(ع) گفت: به دنبال تقویت و حمایت از ورزش همگانی، ورزش بانوان و ورزش معلولان هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سید حسین علوی مقدم در نطق پیش از دستور دهمین جلسه علنی شورای شهر با گرامیداشت هفته تربیت بدنی، افزود: ورزش فرصت مناسبی برای پرداختن به مسائلی است که شهروندان در کنار ارائه خدمات اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و بسیاری دیگر به دنبال آن هستند.

وی با بیان اینکه زندگی امروزه در کلانشهرها، شکل وسیع اجتماعی و پیچیده‌ای به خود گرفته و هویت جغرافیایی شهرها و امکانات طبیعی قابل تغییر و تنوع‌بخشی به آن، توسط مدیران شهر، یک دغدغه و مسئولیت تلقی می‌شود، اظهارکرد: برهمین اساس برنامه‌ریزان محیط‌های ورزشی ، براساس مدیریت زیر ساخت‌ها و متغیرهای فضایی – ورزشی، درصدد رشد کیفیت و بهره‌بری، برای افراد جامعه هستند.

رییس کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهرمشهد الرضا(ع)، تصریح کرد: شهرداری‌ها به واسطه برخورداری از پیوندهای مردمی و ساختارهای خرد محلی، بهترین نهادها برای پیاده‌سازی طرح‌های توسعه ورزش همگانی و حرفه‌ای با رویکرد سلامت‌محور هستند و از این رو، برقراری ارتباط با این نهادها از اهمیت بسزایی برخوردار است.

علوی مقدم اضافه کرد: یکی از وظایف اصلی در شهر علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع)، شهر امام مهربانی‌ها این است تا مهربانی را برای تمامی اقشار مردم به منصه ظهور برساند.

وی با اشاره به اینکه،سیاست مدیریت شهری در این دوره، آن است که در چند بخش به کمک ورزش بیاید، خاطرنشان کرد: اولین حوزه ورزش بانوان است که معتقدیم اگر کمک شود اثرات شگرفی را در این حوزه شاهد خواهیم بود، همانطور که همین حالا دو بانوی نوجوان مشهدی توانستند در عرصه جهانی در رشته وزنه‌برداری با حجاب اسلامی بدرخشند و تاریخ‌ساز شوند و این موضوع نشان می‌دهد که برای حمایت جدی تر از ورزش بانوان باید برنامه‌ریزی دقیق داشته باشیم.

رییس کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهرمشهد الرضا(ع)، ادامه داد بخش دیگری که به دنبال تقویت حمایت آن هستیم، ورزش همگانی است؛ چرا که اعتقاد داریم این موضوع رابطه مستقیم با سلامتی و نشاط جامعه دارد.

علوی مقدم تصریح کرد: ورزش محلات و توزیع امکانات در مناطق کم برخوردار و شناسایی استعدادهای ورزشی در این مناطق نیز در دستورکار جدی شورای شهر و مدیریت شهری مشهد قرار دارد.

وی گفت: باشگاه های ورزشی سطح محلات در صورت حمایت و البته نظارت مدیریت شهری می‌توانند به ایستگاه‌های توسعه سلامتی و خط مقدم ارائه خدمات ورزشی به مردم محسوب شوند.

رییس کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهرمشهد الرضا(ع) افزود: همچنین با توجه به اهمیت منابع انسانی به عنوان مهمترین سرمایه هر سازمان، ورزش و سلامت کارکنان و کارگران زحمتکش شهرداری به عنوان نهادی خدمت‌رسان و عمومی نیز از جمله اولویت های شورا و مدیریت شهری است.

علوی مقدم با اشاره به اینکه موضوع دیگر نیز ورزش قهرمانی است که به صراحت می گوئیم ما مخالف حمایت از ورزش قهرمانی نیستیم، اظهارکرد: ولی در این بخش وظیفه شهرداری تسهیل‌گری است و حمایت اصلی از ورزش قهرمانی وظیفه دستگاه‌های متولی به نظر می‌رسد.

وی ادامه داد: امکانات شهرداری متعلق به همه مجاوران و زائران بارگاه حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) و از جمله ورزشکاران عزیز است اما این حمایت‌ها در حوزه ورزش باید دارای چارچوب خاص باشد و به همین جهت کمیسیون ویژه ورزش و جوانان را شکل دادیم.

رییس کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهرمشهد الرضا(ع)، اضافه کرد: جان کلام این است که مدیریت شهری باید در راستای توسعه ورزش، تسهیل امور مربوط به آن و ایجاد ساختارهای لازم برای ورزش مانند ساخت سالن ورزشی یا زمین‌های ورزشی روباز تا می‌تواند سرمایه‌گذاری کند ولی اگر شهرداری بخواهد شخصا قهرمان‌پروری یا باشگاه‌‌داری کند در وظایف دستگاه‌های متولی این امر، دخالت مستقیم کرده است.

علوی مقدم افزود: معتقدیم اگر ورزش همگانی بصورت فراگیر و در لایه‌های مختلف زندگی شهری و بر اساس خلاقیت‌های متنوع و البته کارآمد و به‌دور از رفتار گزارش‌دهی و آماردهی های غیر واقعی روند رو به رشد خود را انجام دهد، قطعا در حفظ شاخص‌های سلامت در زندگی شهری و آپارتمان‌نشینی و کاهش معضلات اجتماعی اثر‌گذار خواهد بود.

منبع:
آدرس کوتاه شده: