سه شنبه, ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ۱۰:۴۶ ۱۲۷
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • حوزه شهردار
چچ
2KjZh9iq2LHZitmGINix2KfZhyDYqNix2KfZiiDYp9mK2KzYp9ivINmG2LTYp9i3INmIINi02KfYr9in2KjZiiDYr9ixINis2KfZhdi52Ycg2KrYsdmI2YrYrCDZiNix2LLYtCDYp9iz2KovINiq2YjYs9i52YcgwqvYqNiz2YPYqtio2KfZhCDYrtmK2KfYqNin2YbZisK7INix2Kcg2K3Zhdin2YrYqiDYrtmI2KfZh9mK2YUg2YPYsdiv

شهردارمشهدالرضا(ع)؛

بهترین راه برای ایجاد نشاط و شادابی در جامعه ترویج ورزش است/ توسعه «بسکتبال خیابانی» را حمایت خواهیم کرد

شهردارمشهد الرضا(ع)،با اشاره به اینکه بهترین راه برای ایجاد شادابی و نشاط درجامعه ترویج ورزش است گفت: در این راستا از توسعه ورزش های همگانی از جمله راه اندازی «بسکتبال خیابانی» به ویژه در مناطق حاشیه ای و کم برخوردارحمایت خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد،سید عبدالله ارجائی در دیدار با اعضای هیئت بسکتبال خراسان رضوی که همزمان به هفته تربیت بدنی انجام شد افزود: از زمانی که توفیق خدمت به حضرت علی بن موسی الرضا(ع) را درسنگر جدید شهرداری پیدا کرده ام ،بارها اعلام داشته ام که سیاست ما در این دوره از مدیریت شهری حمایت از ورزش همگانی،ورزش بانوان و ورزش معلولان است.

وی با بیان اینکه طی چهار سال آینده تلاش می کنیم که به این سه حوزه در ورزش توجه بیشتری شود اظهارکرد: ورزش باعث ایجاد نشاط ،امید و حرکت در جامعه می شود و سلامتی مردم را نیز به دنبال خواهد داشت.

شهردارمشهد الرضا(ع)،تصریح کرد: ما در ورزش تیم داری نخواهیم کرد و وارد دخالت در موضوعات ورزش حرفه ای نمی شویم ، اما به تسهیل ورزش قهرمانی کمک خواهیم کرد .

ارجائی،با تاکید براین که به دنبال این هستیم تا شرایط توسعه ورزش همگانی را فراهم کنیم خاطرنشان کرد: با ورزش، نشاط ،سرزندگی و سلامت در جامعه افزایش پیدا کرده و شهر مهربانتر می شود و تنش ها نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

وی ،اضافه کرد: اگر زیرساخت ها و فضاهای ورزش بانوان را گسترش دهیم تا فضاهای ورزشی در دسترس دختران و بانوان ما قرار بگیرد نشاط به خانواده و از خانواده به جامعه خواهد آمد برهمین اساس یکی از سیاست های ما در این دوره از مدیریت شهری تقویت ورزش بانوان است.

شهردارمشهد الرضا(ع)،گفت: اینکه یک یا دو پارک به بانوان اختصاص پیدا کند را قبول نداریم ،زیرا فضا باید در دسترس باشد و زنان و دختران ما بتوانند با کمترین هزینه و کمترین فاصله به این فضاها دسترسی داشته باشند،لذا برنامه ریزی خواهد شد تا بوستانهای بالای پنج هکتار برای ورزش بانوان تجهیز و آماده شود.

ارجائی،افزود: در کنار ورزش بانوان توجه ویژه ای نیز به ورزش معلولان که حدود 15درصد ازجمعیت جامعه را تشکیل می دهند خواهیم داشت،معتقدیم نخبگان جامعه معلولان کمتر از جامعه سالم نیست و مدال آوری آنها در پارالمپیک بیشتر از المپیک است.

وی با بیان اینکه ایجاد زیرساخت برای ورزش معلولان وجانبازان عزیز هزینه کمتری دارد تصریح کرد:توجه به ورزش معلولان باعث خواهد شد تا زمینه حضور با نشاط آنها در جامعه فراهم شده و این عزیزان را امیدوارتر کند.

شهردارمشهد الرضا(ع)،ادامه داد: شهر از وجود و حضور معلولان و جانبازان عزیز محروم است و باید زمینه برای حضور بیشتر و با نشاط تر آنها در شهر با ایجاد زیرساخت های ورزشی فراهم شود.

ارجائی،با اشاره به اینکه معتقدم اگر به ورزش همگانی،بانوان و معلولان به صورت ویژه توجه شود به سلامت جامعه نیز نزدیکتر خواهیم شد خاطرنشان کرد: در کنار سلامت مردم،جامعه با نشاط تر شده و افراد بیشتری را در برخواهد گرفت که این کار به عدالت هم نزدیکتر است.

وی،در ادامه به توسعه ورزش در رشته بسکتبال اشاره کرد و گفت: همه،علاقه مرا به رشته بسکتبال می دانند،پیشنهاد می دهم هیئت بسکتبال بررسی کارشناسی انجام داده و به گونه ای برنامه ریزی کند تا در راستای توسعه ورزش همگانی «بسکتبال خیابانی» را در نقاط مختلف شهر اجرا کند و ما نیز از آن در چهارچوب ورزش همگانی به ویژه در مناطق محروم حمایت خواهیم کرد.

شهردارمشهد الرضا(ع)،افزود: خیابانی شدن بسکتبال زمین و هزینه زیادی نمی خواهد و با نصب یک تخته حلقه می توان آن را راه اندازی کرد .

ارجائی،اضافه کرد: نصب ده یا 100 هزار تخته حلقه در نقاط مختلف شهر به ویژه مناطق حاشیه ای و محروم خرج زیادی ندارد و می توان با کمترین هزینه زمینه ورزش جوانان را درکوچه و خیابان فراهم کرد.

وی با بیان اینکه راه اندازی مسابقات بسکتبال خیابانی می تواند شور و نشاط و هیجا ن را به محلات ببرد تصریح کرد: هیئت بسکتبال باید برای این موضوعات برنامه ریزی کرده و انگیزه ایجاد کند و به این رشته به عنوان یک ورزش شهری و عمومی نگاه کند.

شهردارمشهد الرضا(ع)،گفت: ما توسعه نشاط و شادابی را درجامعه می خواهیم و معتقدیم ورزش بهترین راه برای تحقق آن است،.

ارجائی،با تاکید برا اینکه هرچه ورزش گسترش پیدا کند آسیب های اجتماعی نیز کاهش پیدا خواهد کرد افزود: اگر زمینه فراهم شود و هر جوان حداقل دو ساعت ورزش کند از بسیاری از آسیب های اجتماعی دور خواهد ماند.

وی ادامه داد: در مجموع معتقدیم تنها چیزی که می تواند در تمام روزهای هفته اوقات فراغت جمع زیادی از مردم ، زن ،مرد،پیرو جوان را پر کند و در آنها شور و نشاط ایجاد کرده و باعث سلامتی آنها شود ورزش است .

شهردارمشهد الرضا(ع)،افزود: هیچ چیزی به اندازه ورزش قدرت خنداندن مردم و شاد کردن آنها را ندارد لذا باید مورد توجه ویژه قرار گیرد،برهمین اساس است که اقدام به ایجاد سه اداره ویژه توسعه ورزش همگانی،اداره ورزش بانوان و اداره ورزش معلولان در معاونت فرهنگی کرده ایم تا شاید بخشی از دین خود را به علی بن موسی الرضا(ع)،زائران ومجاوران حضرت در این حوزه ادا کنیم.

مجید خبیری

آدرس کوتاه شده: