سه شنبه, ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ۱۳:۰۸ ۶۴
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • هواشناسی
چچ
2b7Ziti0INio2YrZhtmKINmD2KfZh9i0INiv2YXYp9mKINmH2YjYpyDZh9mF2LHYp9mHINio2Kcg2YjYsti0INio2KfYryDZhtiz2KjYqtinINi02K/ZitivINmIINin2K3YqtmF2KfZhCDYqNin2LHYtCDYsdqv2KjYp9ixINio2KfYsdin2YYg2K/YsSDYp9iz2KrYp9mG

اداره کل هواشناسی خراسان رضوی اعلام کرد؛

پیش بینی کاهش دمای هوا همراه با وزش باد نسبتا شدید و احتمال بارش رگبار باران در استان

اداره کل هواشناسی،برای اغلب نقاط استان کاهش دمای هوا همراه با وزش باد نسبتا شدید و احتمال بارش رگبار باران پیش بینی کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد،براساس اطلاعات اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی،با توجه به بررسی نقشه‌های هواشناسی؛ از فردا با نفوذ سامانه ناپایدار، بویژه در نیمه شمالی استان کاهش دما، افزایش ابرناکی، وزش باد به نسبت شدید تا شدید بخصوص در نواحی بادخیز (همراه با گردوخاک، کاهش دید و با احتمال بروز خسارت) و همچنین بارندگی‌هایی به صورت رگبار با احتمال رعدوبرق رخ خواهد داد.

از فردا تا صبح روز شنبه، روند دما کاهشی است و به طور میانگین، دمای روزانه حدود 8-10 درجه و دمای شبانه حدود 5-7 درجه کاهش خواهد داشت بطوریکه کمترین کمینه در بامداد جمعه و شنبه هفته‌ی آتی رخ می‌دهد (دما در نواحی سردسیر و کوهستانی به صفر و زیر صفر نیز خواهد رسید) که نتیجتاً با کاهش دید و مه صبحگاهی همراه می‌باشد. همچنین با توجه به کاهش دما، اواخروقت پنج‌شنبه، در ارتفاعات شمال غرب، بارش برف دور از انتظار نیست.

طی 24 ساعت گذشته کوه‌سرخ با کمینه دمای 5 درجه سانتیگراد خنک‌ترین و سرخس با بیشینه دمای 32 درجه سانتیگراد گرمترین شهرهای استان خراسان رضوی بوده‌اند. طی این مدت کمینه و بیشینه دمای هوای شهرستان مشهد به ترتیب 10 و 28 درجه سانتیگراد بوده است.

همچنین آسمان امروز سه شنبه شهرستان مشهد،صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد پیش بینی می شود،دمای هوای امروز مشهد در گرمترین زمان درجه سانتیگراد که در سردترین زمان به 10درجه سانتیگراد کاهش پیدا خواهد کرد.

مجید خبیری

منبع:
آدرس کوتاه شده: