چهارشنبه, ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ۱۱:۴۹ ۴۶
طبقه بندی: اخبار مناطق
چچ
2KfYrdiv2KfYqyDYs9mHINm+2KfYsdmDINiu2LfZiiDYr9ixINmF2YbYt9mC2Ycg2LPZhyDZhdi02YfYrw==

احداث سه پارک خطی در منطقه سه مشهد

شهردار منطقه 3 مشهد مقدس از در دست احداث بودن سه پارک خطی در این منطقه به منظور افزایش سرانه فضای سبز و ایجاد محیطی با نشاط برای شهروندان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، امیدرضا رحمانیان ،در این خصوص افزود: با توجه به پایین بودن سرانه فضای سبز در حاشیه شهر به خصوص منطقه سه، تمام توان خود را بر افزایش این سرانه و همچنین نگهداری بهینه فضای سبز موجود بکار بسته ایم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر سرانه فضای سبز این منطقه به ازای هر شهروند، 4.97 متر مربع بوده که از متوسط سرانه فضای سبز شهر مشهد بسیار پایین تر است، اظهارکرد: در راستای بهبود این موضوع، در شش ماهه نخست سال جاری اقداماتی از جمله احداث پارک خطی الغدیر 25 در شهرک مهرگان در دستور کار قرار داشته است که در حال حاضر این پروژه از پیشرفت 83 درصدی برخوردار بوده و در شش ماهه سال جاری برای آن 7 میلیارد ریال هزینه شده است.

شهردارمنطقه سه،تصریح کرد: یکی دیگر از پروژه های این حوزه که در حاشیه شهر منطقه سه در حال انجام است، پروژه پارک خطی سیس آباد می باشد که با هزینه کرد بیش از 11 میلیارد ریالی در نیمه نخست سال جاری، پیشرفت فیزیکی 78 درصدی دارد.

رحمانیان،ادامه داد: احداث فضای سبز دیگری در شهرک مهرگان نیز در دست اقدام است که با اختصاص اعتبار یک میلیارد و 500 میلیون ریالی در سال جاری، تا کنون 63 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

منبع:
آدرس کوتاه شده: