چهارشنبه, ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ۱۲:۵۰ ۳۶
طبقه بندی: اخبار مناطق
چچ
2KzZhdi54oCM2KLZiNix2YogMjUg2YLZhNin2K/ZhyDYs9qvINmI2YTar9ix2K8g2KfYsiDZhdmG2LfZgtmHINqG2YfYp9ix

در راستای مقابله با بیماری سالک صورت پذیرفت؛

جمع‌آوری 25 قلاده سگ ولگرد از منطقه چهار

سرپرست شهرداری منطقه چهار مشهد از جمع‌آوری 255 قلاده سگ ولگرد در راستای مقابله با بیماری سالک طی شش ماهه نخست سال جاری خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، فرهاد ذبیحی با بیان این خبر اظهار کرد: در راستای مقابله با بیماری سالک از ابتدای سال جاری تاکنون 255 قلاده سگ ولگرد پس از جمع‌آوری به کمپ مخصوص، انتقال داده شد.

وی در خصوص اقدامات انجام شده توسط شهرداری منطقه چهار جهت پیشگیری از بیماری سالک افزود: در این راستا فعالیت‌هایی همچون گندزدایی اراضی بایر با استفاده از دو تن آهک و جمع‌آوری شش هزار و 96 تن خاک و نخاله‌های بلاصاحب در محدوده زمین‌های مجاور کانون رشد سالک، نصب بنرهای اطلاع‌رسانی در خصوص رعایت موازین بهداشتی و راه‌های مقابله و پیشگیری از بیماری سالک انجام شده است.

سرپرست شهرداری منطقه چهار در ادامه گفت: صدور اخطاریه جهت جلوگیری از عرضه و نگهداری دام در منازل، محصور کردن و تسطیح 802 هزار و 243 مترمربع از اراضی سطح منطقه و رسیدگی به درخواست‌های شهروندان مبنی بر جمع‌آوری حیوانات مزاحم در منطقه از دیگر اقدامات این منطقه است.

ذبیحی در پایان اضافه کرد: علاوه بر جمع‌آوری 255 قلاده سگ ولگرد در سطح منطقه، نصب، تکمیل، مرمت و شست‌وشوی گاری‌ها و سطل‌های زباله، جلوگیری از ورود فاضلاب‌های خانگی به معابر از طریق صدور اخطاریه برای متخلفین، و... از دیگر فعالیت‌های انجام شده در این زمینه است.

منبع:
آدرس کوتاه شده: