پنجشنبه, ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ۱۲:۳۷ ۳۴
طبقه بندی: اخبار مناطق
چچ
NjEyINmF2YjYsdivINi32LnZhdmH4oCM2q/YsNin2LHZiiDYqNix2KfZiiDZhdmC2KfYqNmE2Ycg2KjYpyDYrNmI2YbYr9qv2KfZhiDZhdmI2LDZiiDZgdin2LbZhNin2KjigIzZh9inINiv2LEg2YXZhti32YLZhyDahtmH2KfYsQ==

در شش ماهه نخست سال جاری صورت پذیرفت؛

612 مورد طعمه‌گذاری برای مقابله با جوندگان موذی فاضلاب‌ها در منطقه چهار

سرپرست شهرداری منطقه چهار مشهد گفت: طرح مبارزه با حیوانات موذی به جهت جلوگیری از بیماری‌های عفونی و واگیردار در محلات این منطقه با 612 مورد طعمه‌گذاری طی شش ماهه نخست سال 1400 اجرایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، فرهاد ذبیحی با اعلام این خبر، اظهار کرد: در راستای پیشگیری از وقوع بیماری‌های عفونی و واگیردار و همچنین ارتقا سطح بهداشت محیطی در محلات این منطقه، 612 مورد طعمه‌گذاری در سطح منطقه به درخواست شهروندان انجام شد.

وی با اشاره به اینکه جوندگان موذی برای سلامت شهروندان مشکلاتی به وجود می‌آورند؛ افزود: در این راستا با توجه به اهمیت سلامت ساکنان و شهروندان، شهرداری منطقه چهار اقدام به از بین بردن موش و حیوانات موذی کرده است.

سرپرست شهرداری منطقه چهار تصریح کرد: علت اصلی تجمع و زاد و ولد این حیوانات موذی، بوجود آمدن شرایط مطلوب زندگی با توجه به وجود مواد غذایی ناشی از زباله‌های خانگی و صنفی در فاضلاب‌ها است.

ذبیحی مهمترین راه مبارزه با این حیوانات موذی که مخل آسایش و بهداشت عمومی هستند را رعایت بهداشت، عدم رهاسازی زباله‌های خانگی و صنفی که دارای مقادیر زیادی مواد غذایی‌اند، عنوان کرد و گفت: از عموم شهروندان درخواست می‌شود در دفع زباله‌های خانگی دقت کرده و از ریختن زباله به داخل مسیل‌ها و جویچه‌ها خودداری کنند تا باعث کاهش حیوانات موذی شوند.

منبع:
آدرس کوتاه شده: