پنجشنبه, ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی
چچ
2KrYtNix2YrYrSDZhtit2YjZhyDYr9ix2YrYp9mB2Kog2KfYtdin2YTYqiDar9mI2KfZh9mKINmH2KfZiiDYtdin2K/YsdmHINi02YfYsdiv2KfYsdmKINio2LXZiNix2Kog2KjYsdiu2Lc=

مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری مشهد خبرداد؛

تشریح نحوه دریافت اصالت گواهی های صادره شهرداری بصورت برخط

مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری مشهد، روش دریافت تصدیق و راستی آزمایی اصل بودن مجوزها و گواهی های شهرداری شامل پروانه و پایانکار را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمد جواد رجائیان با بیان این خبر اظهار کرد: مراجعات شهروندان به ادارات و سازمان ها برای دریافت مجوز یا گواهی، در نهایت منجر به صدور سند می شود که نشان دهنده تایید آن سازمان بر مجوز یا گواهی یا هر فرایندی است که به آن سازمان مراجعه شده است. به عنوان مثال اگر فردی برای ساخت ساختمان بخواهد از شهرداری مجوزی دریافت کند، بعد از طی مراحل اداری، برگه ای تحت عنوان پروانه ساختمانی که دارای ارزش حقوقی است به وی داده می شود.

وی با بیان اینکه در گذشته اصالت با همین برگه های کاغذ بود که برای جلوگیری از جعل و نگهداری آن ناگزیر به انجام اقدامات ویژه ای بودیم، افزود: به طور مثال این اسناد باید روی کاغذهای خاص چاپ و در کنار آن از هولوگرام استفاده شود که نگهداری این اسناد نیز طبیعتا دردسرهای خاص خودش را داشت.

مدیر عامل سازمان فاوا شهرداری مشهد تصریح کرد: با حرکت در مسیر هوشمند سازی اقدامات و شفاف سازی فعالیت های شهرداری، طی سال های اخیر مراجعات حضوری جای خود را به خدمات الکترونیک داده و اسناد کاغذی هم جای خود را به اسناد الکترونیک داده است.

رجائیان خاطرنشان کرد: برهمین اساس در شهرداری مشهد سیستمی ایجاد شده تا مردم بتوانند اصالت مجوز، گواهی یا پاسخ استعلام و... که بخاطر آن به شهرداری مراجعه کرده و برگه ای را بابت آن دریافت کرده اند را از طریق این سیستم دریافت و اصالت آن را چک کنند.

وی با اشاره به اینکه برای هر مجوز شماره منحصر به فردی صادر می شود، اضافه کرد: شهروندان می توانند از طریق این شماره اصل بودن سند را پیگیری کنند، به عنوان مثال اگر کپی یک پروانه ساختمانی را در اختیار داشته باشید کافیست شماره را در سامانه وارد کنید و این سرویس تصویر اصل سند را که شهرداری در اختیار قرار داده را به نمایش می دهد. این خدمت هم مثل بقیه خدمات هوشمند شهرداری که در درگاه تجمیعی تجمیع شده به آدرس sm.mashhad.ir در دسترس است.

رجائیان گفت: همچنین برای رفاه حال شهروندانی که این کار برایشان کاربرد روزمره دارد، یک اپلیکیشن نیز طراحی شده که تحت عنوان تصدیق گواهی در کافه بازار در دسترس قراردارد و می توانند با اسکن بارکد بجای ورود شماره خیلی سریعتر این تصدیق گواهی را انجام داده و از اصل بودن سندهایشان اطلاع پیدا کنند.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.3732498486837
Qt: 0.99907851219177