پنجشنبه, ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ۱۵:۵۲
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • خدمات شهری
چچ
2KjYp9iy2K/ZitivINix2YrZitizINiz2KfYstmF2KfZhiDYrdmB2KfYuNiqINmF2K3Ziti3INiy2YrYs9iqINin2LIg2LfYsditINmH2KfZiiDYtNin2K7YtSDYstmK2LPYqiDZhdit2YrYt9mKINmF2K/Zitix2YrYqiDYtNmH2LHZiiDYr9ixINmD2YTYp9mG2LTZh9ixINmF2LTZh9iv

بازدید رییس سازمان حفاظت محیط زیست از طرح های شاخص زیست محیطی مدیریت شهری در کلانشهر مشهد

علی سلاجقه، معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور از چند طرح شاخص زیست محیطی مشهد بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، علی سلاجقه، معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور از چند طرح شاخص زیست محیطی مشهد بازدید کرد. یکی از این طرحها بزرگترین لندفیل مهندسی دفن پسماندهای عادی کشور به مساحت ۲۹ هکتار بود که در سه مرحله برنامه ریزی شده و مرحله نخست آن با سرمایه گذاری افزون بر ۱۵۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است
خاکچال (لندفیل) به گودال یا محلی گفته می شود که انواع زباله و پسماند به آنجا منتقل و دفن می‌شود.
این خاکچال در کنار داشتن هفت حوضچه برای مدیریت شیرابه ها، قابلیت گنجایش دفن زباله های کلانشهر مشهد به مدت سه سال را نیز دارد.
خاکچال اختصاصی پسماند پزشکی مشهد نیز که با ملاحظات زیست محیطی در حال حاضر روزانه افزون بر ۲۰ تن پسماند پزشکی از مراکز درمانی به این خاکچال هدایت شده و مدیریت می‌شود، دیگر محل بازدید رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور بود.
رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور همچنین در بازدید از رودخانه کشف رود که با تهدیدات و مشکلات فراوانی نظیر تخلیه فاضلاب های آلوده، ورود انواع پسماندها در بستر، تجاوز به حریم بستر، تهدید سیلاب و بهره برداری های غیرمجاز از فاضلاب آلوده برای آبیاری محصولات کشاورزی مواجه است در جریان روند اجرای طرح ساخت نخستین تصفیه خانه سپتاژ کشور در شهر مشهد قرار گرفت.
این تصفیه خانه در راستای طرح ساماندهی کشف رود و با ظرفیت روزانه سه هزار متر مکعب فاضلاب سپتاژ در زمینی به مساحت هشت هکتار در حال ساخت است.
از عوامل اصلی آلایندگی کشف رود نقص در عملکرد تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی چرمشهر مشهد، عدم کارایی مناسب برخی از تصفیه خانه های فاضلاب شهری و نیز عدم تناسب ظرفیت تصفیه خانه های فاضلاب مشهد با فاضلاب تولیدی در این شهر است که این موارد در این بازدید به تفصیل مورد بررسی قرار گرفت.
بازدید از مجتمع آموزشی سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد، نیروگاه بیوگازسوز و کارخانه بازیافت کاغذ از جمله بازدیدهای دیگر رییس سازمان محیط زیست در مشهد بود.
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.3452906608582
Qt: 1.028226852417