جمعه, ۰۷ آبان ۱۴۰۰ ۲۲:۳۴
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • حوزه شهردار
چچ
2KfZgdiy2KfZiti0INiv2YjYqNix2KfYqNix2Yog2YjYp9mD2LPZitmG2KfYs9mK2YjZhiDYp9iyINii2LrYp9iyINiv2YjYsdmHINi02LTZhSDZhdiv2YrYsdmK2Kog2LTZh9ix2Yog2KrYp9mD2YbZiNmG

شهردار مشهد الرضا علیه السلام؛

افزایش دوبرابری واکسیناسیون از آغاز دوره ششم مدیریت شهری تاکنون

شهردار مشهد الرضا علیه السلام گفت: حدود ۵۰ روز گذشته که دوره ششم مدیریت شهری آغاز شد، ظرفیت شهر مشهد در واکسیناسیون حدودا ۳۵ هزار دز در شبانه روز بود که ظرف ۴۸ ساعت این ظرفیت با زیربار آوردن نمایشگاه بین المللی مشهد، ۱۶ فرهنگسرا و با یک فاصله تقریبا دو هفته ای با تغییر کاربری دادن ۱۰ دستگاه اتوبوس که اولین ناوگان سیار واکسیناسیون کشور است و این حرکت الگویی در بسیاری از شهر ها مورد استقبال قرار گرفته، این ظرفیت دوبرابر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سید عبدالله ارجائی در اجلاس آمادگی برای مواجهه با پیک ششم کرونا که با حضور استاندار خراسان رضوی، رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد و سایر مدیران برگزار شد، اظهار کرد: اولویت ما در دوره ششم مدیریت شهری در مشهد، فراهم کردن زمینه آسایش و آرامش مردم است. معتقدیم دستگاه شهرداری، دستگاهی اجتماعی برای خدمت رسانی به مردم است لذا باید انعطاف لازم در بحران ها را داشته و در هر حالتی بهترین خدمات که مورد میاز مردم است را ارائه کند.
وی افزود: حدود ۵۰ روز گذشته که دوره ششم مدیریت شهری آغاز شد، ظرفیت شهر مشهد در واکسیناسیون حدودا ۳۵ هزار دز در شبانه روز بود که ظرف ۴۸ ساعت این ظرفیت با زیربار آوردن نمایشگاه بین المللی مشهد، ۱۶ فرهنگسرا و با یک فاصله تقریبا دو هفته ای با تغییر کاربری دادن ۱۰ دستگاه اتوبوس که اولین ناوگان سیار واکسیناسیون کشور است و این حرکت الگویی در بسیاری از شهر ها مورد استقبال قرار گرفته، این ظرفیت دوبرابر شد.
شهردار مشهد بیان کرد: از چند روز گذشته نیز تمامی ایستگاه های قطار شهری در سطح شهر مشهد این آمادگی را در خود ایجاد کرده اند تا ارائه خدمت را داشته باشند.
ارجائی خطاب به استاندار خراسان رضوی و رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطرنشان کرد: هیچ محدودیتی در ایجاد زیرساخت برای سلامت مردم نداریم و تمام و کمال در خدمت هستیم. امروز اولویتی مهم تر از مقابله با این موضوع در کشور وجود ندارد و رسالت ما این است در خدمت و حامی شما باشیم.
وی اضافه کرد: خوشبختانه شهرداری مشهد اماکن زیادی در اختیار دارد و می توانیم به سرعت ظرفیت های خود را دوبرابر کنیم. در حال حاضر ظرفیت تزریق ۵۰ هزار دز واکسن روزانه در اماکن متعلق به شهرداری وجود دارد و آمادگی داریم این ظرفیت را دوبرابر کنیم کمااینکه هم اکنون فقط با ۲۰ درصد ظرفیت کار می کنیم که افزایش این میزان نیازمند تلاش های صداوسیما و سایر دستگاه های فرهنگی است.
شهردار مشهد تصریح کرد: آمادگی داریم کاربری دومی برای نمایشگاه ایجاد کنیم تا در مواقع ضروری و بحرانی در اختیار شهروندان قرار بگیرد. آماده سازی این بیمارستان نیز ظرف یک ماه صورت خواهد گرفت.
ارجائی گفت: همچنین برای جلوگیری از ایجاد مشکلات مجوز نیز پیشنهاد کرده ایم تا بخش منفصل یک بیمارستان در مشهد باشد. امیدوارم وارد پیک ششم به شدت پیک پنجم نشویم و با تمام توان از مدافعان سلامت حمایت می کنیم و امیدوارم به سرعت کشور به شرایط عادی بازگردد.
حوریه جمالی پور

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.5118139584859
Qt: 1.1733095645905