شنبه, ۰۸ آبان ۱۴۰۰ ۰۷:۴۷
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • حوزه شهردار
چچ
2YrZg9mKINin2LIg2KfZh9iv2KfZgSDZhdinINio2KfYstqv2LHYr9in2YbYr9mGINin2LXZhtin2YEg2KjZhyDYrNin2Yrar9in2Ycg2YjYp9mC2LnZiiDYotmG2KfZhiDYp9iz2KovINmD2KfYs9ioINit2KjZitioINiu2K/YpyDYp9iz2Ko=

شهردار مشهد الرضا علیه السلام؛

یکی از اهداف ما بازگرداندن اصناف به جایگاه واقعی آنان است/ کاسب حبیب خدا است

شهردار مشهد الرضا علیه السلام گفت: یکی از اهداف ما بازگرداندن اصناف به جایگاه واقعی آنان است. در گذشته کاسب حبیب خدا بوده اما امروز این مسائل کمرنگ شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سید عبدالله ارجائی در جلسه ای که با رییس و اعضای اتاق اصناف مشهد برگزار شد، اظهار کرد: از زمان انقلاب و هنگام جنگ، اصناف و بازاری ها نقش کم نظیری داشته اند.

وی افزود: یکی از اهداف ما بازگرداندن اصناف به جایگاه واقعی آنان است. در گذشته کاسب حبیب خدا بوده اما امروز این مسائل کمرنگ شده است.

شهردار مشهد با اشاره به سبک زندگی خادم، زائر و مجاور در مشهد بیان کرد: هرکس در شهر مشهد زندگی می کند یا خادم یا زائر یا مجاوراست. شما اصناف خادم هستید و این لباس باید بر ذهن و روح شما پوشیده شود.

ارجائی خاطرنشان کرد: ما در دوره مدیریت شهری ششم این آمادگی را داریم تا وضعیت بازار و اصناف را به شرایط واقعی آن بازگردانیم.

وی اضافه کرد: هم اکنون سرمایه گذاری در مشهد درحال رونق است و در پروسه توزیع فرصت ها چه کسی اولی تر از کسبه وجود دارد؟ چراهنگامی که می شود فرصت های سرمایه گذاری در اختیار اصناف قرار بگیرد، از آن استفاده نکنیم؟

شهردار مشهد گفت: بسیار خوشحالم که ترکیب اتاق اصناف مشهد فهیم، کار بلد و دنبال کار هستند. وظیفه ما حمایت از خرده فروشی است واین آمادگی وجود دارد که در روز بازارها، محله بازارها، شب بازار ها و … با اصناف همکاری کنیم. درخواست ما از رییس اتاق اصناف تهیه برنامه مشترک است تا بر این اساس نقش اصناف در فرهنگ و اقتصاد شهر، مقابله با آسیب های اجتماعی و ساده سازی فضای کسب و کارمشخص شود.

حوریه جمالی پور

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.1363813082377
Qt: 0.67072200775146