شنبه, ۱۵ آبان ۱۴۰۰ ۱۸:۴۷
چچ
2KLZhdin2K/ZhyDYtdiv2YjYsSDYrtiv2YXYp9iqINmB2YbZiiDZhdmH2YbYr9iz2Yog2K/YsSDYrdmI2LLZhyDYrtiv2YXYp9iqINi02YfYsdmKINio2Ycg2YLYsdmC2YrYstiz2KrYp9mGINmH2LPYqtmK2YUv2YXYqNmG2KfZiiDZhdinINiv2LEg2K/ZiNix2Ycg2LTYtNmFINmF2K/Zitix2YrYqiDYtNmH2LHZiiDar9iz2KrYsdi0INin2LHYqtio2KfYt9in2Kog2KjZitmGINin2YTZhdmE2YTZiiDYp9iz2Ko=

شهردارمشهد الرضا علیه السلام اعلام کرد؛

آماده صدور خدمات فنی مهندسی در حوزه خدمات شهری به قرقیزستان هستیم/مبنای ما در دوره ششم مدیریت شهری گسترش ارتباطات بین المللی است

شهردارمشهد الرضاعلیه السلام با اشاره به توانمندیهای شهرداری در حوزه خدمات شهری، گفت: آماده صدور خدمات فنی و مهندسی در این حوزه به 2-3 شهر قرقیزستان هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سید عبدالله ارجائی در دیدار با سعید خرازی سفیر ایران در قرقیزستان که با حضورجمعی از اعضای شورای اسلامی شهر انجام شد، افزود: قرقیزستان از ابتدا ارتباط خوبی با ایران داشته و در حال حاضر 12-13 سند همکاری دوجانبه میان این دو کشور وجود دارد.

وی با بیان اینکه مبنای ما در دوره ششم مدیریت شهری این است که ارتباطات بین المللی مشهد را با همکاری دولت و عاملیت وزارتخارجه گسترش دهیم، اظهارکرد: براین اساس امیدواریم تا وزارت خارجه نیز به استفاده از ظرفیت های دیپلماسی شهری نیز توجه بیشتری داشته باشد.

شهردارمشهد الرضاعلیه السلام تصریح کرد: در همین راستا شورای اسلامی شهر ما را مکلف به برگزاری نشست شهرداران عضوسازمان شانگهای کرده است که امیدواریم با همکاری وزارت خارجه موفق به برگزاری مناسب این نشست در مشهد شویم.

ارجائی با اشاره به اینکه شهرداری مشهد در حوزه خدمات فنی و مهندسی خدمات شهری، فضای سبز، رفت و روب و آتش نشانی درکشور پیشرو است، خاطرنشان کرد: با توجه به این موضوع آمادگی صدور خدمات فنی و مهندسی و تجربیات شهرداری مشهد را در این حوزه ها به شهرهای قرقیزستان داریم.

وی گفت: خوشبختانه شورای اسلامی شهر مشهد نیز از توسعه ارتباطات بین المللی مشهد با سایر شهرها به ویژه همسایگان ایران حمایت می کند .

شهردارمشهد الرضاعلیه السلام افزود: یکی از مشکلات، نبود پروازهای منظم مشهد به قرقیزستان است که با استاندار خراسان رضوی جهت منظم شدن پروازها و همچنین افزایش آن صحبت هایی داشته ایم و آماده ایم در این زمینه همکاری داشته باشیم.

ارجائی اضافه کرد: درمجموع آماده انعقاد تفاهم نامه همکاری های مشترک میان شهرداری مشهد و قرقیزستان در حوزه ارائه خدمات فنی و مهندسی در حوزه های رفت وروب ، جمع آوری پسماند و آتش نشانی، هستیم.

وی ادامه داد: شهرداری مشهد می تواند ذیل این تفاهم نامه توسعه زیرساختهای خدمات شهری 2-3شهر قرقیزستان را برعهده گرفته ودرمقابل از ظرفیت های کشاورزی و دامداری به ویژه در بخش نهاده ها استفاده کند.

شورای شهر از گسترش روابط بین المللی مشهد با سایر شهرهای جهان حمایت می کند

همچنین مهدی ناصحی نایب رییس شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این دیدار ، اظهارکرد: شورای ششم پای توسعه ارتباطات بین المللی مشهد با سایر شهرهای جهان ایستاده و به دنبال تدوین چهارچوبی در این راستا است.

وی افزود: در همین راستا اعضای شورای شهر طرح برگزاری نشست شهرداران شهرهای کشورهای عضو سازمان شانگهای را به تصویب رسانده است.

سعید خرازی، سفیر ایران در قرقیزستان نیز با اشاره به توانمندیهای شهرداری مشهد، گفت: شهرهای قرقیزستان در حوزه خدمات شهری و رفت وروب نیازمند استفاده از تجربیات خوب شهرداری مشهد در این زمینه هستند.

وی ادامه داد: قرقیزستان نگاه خوبی به ظرفیت های ایران به ویژه استان خراسان رضوی و شهر مشهد دارد و خواستار گسترش این روابط و استفاده از تجربیات شهرداری مشهد در زمینه مدیریت شهری است.

مجیدخبیری

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 2.0683940251668
Qt: 1.8073046207428