یکشنبه, ۱۶ آبان ۱۴۰۰ ۰۸:۴۲
چچ
2KrYp9mF2YrZhiDYstmK2LHYs9in2K7YqiDZh9in2Yog2KrYs9mH2YrZhCDZiNin2YPYs9mK2YbYp9iz2YrZiNmG

در راستای تحقق مسئولیت های اجتماعی شهرداری مشهد صورت گرفت؛

تامین زیرساخت های تسهیل واکسیناسیون

یکی از اقدامات حائز اهمیت مدیریت شهری در دوران کرونا، ارائه زیرساخت های لازم برای انجام امر واکسیناسیون است که در این خصوص می توان به اقداماتی از جمله ایجاد بزرگترین مرکز واکسیناسیون کشور در نمایشگاه بین المللی مشهد با ظرفیت روزانه ۲۰ هزار دُز تزریق واکسن به صورت خودرویی و غیر خودرویی، راه اندازی اولین ناوگان سیار واکسیناسیون شهری با ظرفیت ۱۰ دستگاه اتوبوس شهری، راه اندازی و تبدیل هفت سالن ورزشی، هشت فرهنگسرا و مرکز فرهنگی به مرکز واکسیناسیون، تجهیز 35 ایستگاه قطار شهری به تمامی امکانات مورد نیاز برای واکسیناسیون برای اولین بار در کشور و تجهیز هفت پایگاه بحران برای این منظور اشاره کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، یکی از مصادیق تحقق حقوق شهروندی، مسئولیت اجتماعی است و براساس ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها، مجموعه مدیریت شهری موظف به ضدعفونی کردن وسایل حمل و نقل عمومی و سطح شهرها هستند، ماده 15 این قانون می گوید «شهرداری ها مکلف به جلوگیری از شیوع امراض ساریه انسانی و حیوانی و اعلام این گونه بیماریها به وزارت بهداری و موسسات بهداشتی هستند».

شهرداری مشهد از ابتدای شیوع ویروس کرونا در راستای تحقق مسئولیت اجتماعی خود اقدامات زیادی از جمله ضدعفونی اماکن عمومی، توزیع ماسک، بستن اماکن عمومی و... را دستور کار خود قرار داده است.

یکی از اقدامات حائز اهمیت مدیریت شهری در دوران کرونا، ارائه زیرساخت های لازم برای انجام امر واکسیناسیون است که از جمله آن می توان به ایجاد بزرگترین مرکز واکسیناسیون کشور در نمایشگاه بین المللی مشهد با ظرفیت روزانه ۲۰ هزار دُز تزریق واکسن به صورت خودرویی و غیر خودرویی، راه اندازی اولین ناوگان سیار واکسیناسیون شهری با ظرفیت ۱۰ دستگاه اتوبوس شهری، راه اندازی و تبدیل هفت سالن ورزشی و 8فرهنگسرا و مرکز فرهنگی، به مرکز واکسیناسیون، تجهیز 35 ایستگاه قطار شهری به تمامی امکانات مورد نیاز برای واکسیناسیون برای اولین بار در کشور و تجهیز هفت پایگاه بحران و سالن چند منظوره برای این منظور اشاره کرد.

«داود همتیان، مدیر مراکز پزشکی شهرداری مشهد» درخصوص اقدامات شهرداری مشهد در زمینه واکسیناسیون، می‌گوید: شهرداری به عنوان یکی از متولیان سلامت و بهداشت جامعه وظیفه دارد به کمک دیگر ارگان ها و دستگاه ها به دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای مهار بیماری کرونا کمک کند.

وی با اشاره به کمک های نقدی، غیر نقدی و انگیزشی به دانشگاه علوم پزشکی مشهد، می افزاید: مدیریت شهری تمام توان و ظرفیت شهرداری را به منظور مقابله با کرونا در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار داده است و تازمانی که واکسیناسیون در کشور به مرز 80 درصد نرسد، نمی توان بر این ویروس منحوس فائق آمد.

مدیر مراکز پزشکی شهرداری مشهد به اقدامات مدیریت شهری در خصوص انجام واکسیناسیون اشاره و بیان می کند: تاکنون هفت پایگاه بحران و سالن چند منظوره، هشت فرهنگسرا، سالن عطار در نمایشگاه بین المللی مشهد، خطوط واکسیناسیون خودرویی در نمایشگاه، 10 اتوبوس سیار، 35 ایستگاه قطار شهری به تمامی امکانات مورد نیاز برای واکسیناسیون تجهیز شده است، همچنین درمانگاه شماره ۳ شهرداری مشهد و مرکز تجمیعی واکسیناسیون شهید علیمردانی نیز از ابتدای سال جاری برای واکسیناسیون کارکنان شهرداری آماده و سپس به دانشگاه علوم پزشکی مشهد واگذار شد.

همتیان خاطرنشان می کند: واکسیناسیون پرسنل شهرداری از فروردین 1400 با واکسیناسیون همکاران خدمات شهری و سازمان فردوس ها در درمانگاه شماره ۳ شهرداری مشهد شروع شد و سپس برای سایر حوزه های خدمت رسان شهرداری مشهد در مرکز تجمیعی شهید علیمردانی ادامه پیداکرد و از 25 هزار پرسنل شهرداری بالغ بر 18 هزار نفر یا حدود 72درصد پرسنل در این دو مرکز متعلق به شهرداری واکسن زده اند که از این تعداد سه هزار نفر دز دوم را نیز دریافت کرده اند.

وی در پایان می گوید: ما تمامی امکانات را فراهم کرده ایم تا واکسیناسیون را برای شهروندان تسهیل کنیم، ما تنها شهری در کشور هستیم که تمام ایستگاه های مترو به مرکز واکسیناسیون مجهز شده است که خوشبختانه استقبال خوبی نیز از آن انجام شده است.

حوریه جمالی پور

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.9710319836934
Qt: 1.9296805858612