سه شنبه, ۱۸ آبان ۱۴۰۰ ۱۴:۴۹
چچ
2LPYsdmF2KfZitmHINin2LXZhNmKINmF2K/Zitix2YrYqiDYtNmH2LHZiiDZhtmK2LHZiNmKINin2YbYs9in2YbZiiDYp9iz2KogLyDYqti62YrZitix2KfYqiDYr9ixINix2KfYs9iq2KfZiiDYp9mK2KzYp9ivINiu2YTYp9mC2YrYqiDYp9mG2KzYp9mFINmF2Yog2LTZiNiv

شهردارمشهد الرضا(ع)؛

سرمایه اصلی مدیریت شهری نیروی انسانی است / تغییرات در راستای ایجاد خلاقیت انجام می شود

شهردارمشهد با اشاره به اینکه انجام تغییرات در سطوح مدیریتی برای ایجاد خلاقیت است، گفت: معتقدم بهترین و اصلی ترین سرمایه مدیریت شهری نیروی انسانی آن هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سید عبدالله ارجائی امروز در مراسم تکریم و معارفه تعدادی از مدیران شهری، افزود: نعمت خدمت در جمهوری اسلامی آن هم در جوار بارگاه منورحضرت رضا(ع) نعمتی کم نظیر است که نصیب افرادی می شود که دل در گرو اعتلای این مرز وبوم و خدمت به زائران و مجاوران علی بن موسی الرضا(ع) دارند.

وی با بیان اینکه تمامی مردمی که در ایران و جهان زندگی می کنند می توانند از انوار قدسی حضرت رضا(ع) بهرمند شودند، اظهارکرد: اما تنها تفاوت شهرمشهد با سایر نقاط حضور زائر در این شهر است که مزیت رقابتی آن نیز هست.

شهردارمشهد الرضا(ع) تصریح کرد: توفیق خدمت به زائر امام رضا(ع) نیازمند شکر عملی است و این شکر یعنی فرد تمامی آن چیزی را که دارد برای خدمت به زائران و مجاوران در طبق اخلاص قراردهد.

ارجائی اضافه کرد: شهرداری بهترین محلی است که یک فرد می تواند خدمت کند زیرا در 24 ساعت شبانه روز و هفت روز هفته شرایط برای ارائه خدمت فراهم است، لذا فردی که قصد خدمت داشته باشد بهترین محل برای ارائه آن شهرداری است که با تمامی اقشار جامعه درتمامی سنین به صورت مستقیم سروکار دارد.

وی بااشاره به اینکه باید فرصت خدمت را قدر بدانیم، خاطرنشان کرد: زمان به سرعت می گذرد اما اینکه چگونه بگذرد مهم است .

شهردارمشهدالرضا(ع) تصریح کرد: کار در شهرداری تخصصی، خدمتی و پیچیده است و برهمین اساس نیروی انسانی دانشی اصلی ترین سرمایه این سازمان هستند.

ارجائی با بیان اینکه خوشبختانه امروز وضعیت نیروی انسانی شهرداری مشهد بسیار مطلوب است، افزود: شهرداری اکنون دارای جوانانی تحصلیکرده با انگیزه و فهیم است که هرکدام می توانند یک شهر را اداره کنند.

وی گفت: تغییراتی که درسطوح مدیریتی انجام می شود در راستای ایجاد خلاقیت و فعالیت بیشتر در مجموعه جهت خدمت بیشتر به مردم است.

شهردارمشهدالرضا(ع) در ادامه با بیان اینکه حراست چشم مدیریت و اساس کار است، اضافه کرد: آقای حسینی در طول مدت مدیریت بر این مجموعه تلاش بسیار زیادی داشتند که از تلاشهای ایشان تقدیر و تشکر می کنیم و برای آقای موسوی نیز به عنوان مدیریت جدید این مجموعه که فردی خدمتگذار مردم هستند آرزوی توفیق داریم .

ارجائی ادامه داد: وظیفه مجموعه حراست، حراست از آبروی شهرداری است که بسیار مهم و استراتژیک است.

وی تصریح کرد: انتظار ما از حراست این است که از خطاهای کوچک چشم پوشی اما در مقابل باندها محکم ایستاده و با فساد به شدت مبارزه کند.

شهردارمشهدالرضا(ع) همچنین درادامه با تقدیر از تلاش های سید هادی فیاضی مدیر عامل سابق موسسه شهرآرا، گفت: ایشان در روزنامه شهرآرا زحمات بسیار زیادی کشیده اند که از این بابت تشکر می کنیم و برای آقای سید میثم موسوی مهر، مدیرعامل جدید موسسه شهرآرا که فردی متعهد، انقلابی خوشفکر و خلاق هستند آرزوی موفقیت دارم.

ارجائی افزود: شهرآرا در دوره جدید مدیریت شهری باید رکن فرهنگی، رکن گفتمان انقلاب اسلامی و محفل گفت وگوی نخبگان در سطح شهری، ملی و بین المللی باشد.

وی ادامه داد: شهرآرا باید برای جوانانی که آن سوی مرزها دل در گروه امام رضا(ع) دارند برنامه داشته باشد، لذا نسخه الکترونیک شهرآرا به زبانهای مختلف باید مورد توجه قرارگیرد.

شهردارمشهدالرضا(ع) همچنین در ادامه با تقدیر از تلاشهای سید مهدی حسینی مدیرکل سابق روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری مشهد، خاطرنشان کرد: ایشان فردی مومن و پرتلاش بودند که از تلاش های ایشان تشکر می کنیم و بحث این بود که مجموعه روابط عمومی ارتقاء پیدا کند.

ارجائی ادامه داد: مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل شهرداری مشهد دارای دو بخش است که یکی از آنها اموربین الملل است، ما انتظار داریم تا مناسبات بین المللی شهر مشهد با سایر شهرها ارتقاء پیدا کند و سیاست گذاری آن باید توسط بخش امور بین الملل انجام شود.

وی با بیان اینکه مشهد با تعداد زیادی از شهرهای جهان خواهر خواندگی و تعهدات بین المللی زیادی دارد که اجرایی نشده است، اظهارکرد: این تعهدات و تفاهم نامه ها باید احصاء و اجرایی شده و ارتباطات بین المللی ارتقاء پیدا کند.

شهردارمشهدالرضا(ع) اضافه کرد: بخش دیگر مرکز اطلاع رسانی و اموربین الملل شهرداری مشهد، روابط عمومی است که باید به صورت تخصصی عمل کند،30-40 روابط عمومی در مناطق، سازمانها و شرکت های شهرداری داریم که از این ظرفیت خوب باید استفاده شود.

ارجائی تصریح کرد: روابط عمومی ها نباید روابط عمومی مدیران و شهردار باشند بلکه باید روابط عمومی مجموعه و شهرداری باشند.

وی افزود : سید ناصر نعمتی فردی متخصص و شناخته شده در حوزه رسانه مشهد و کشور است که ضمن آرزوی موفقیت برای ایشان امیدواریم در تحقق این موارد موفق باشند.

شهردارمشهدالرضا(ع) در ادامه با تشکر از اقدامات آقای ذبیحی سرپرست سابق شهرداری منطقه 4 و با بیان اینکه آقای نژاد حسین فردی با تجربه و متعهد هستند و امیدوارم در توسعه منطقه چهار که جزو مناطق مهم شهری است، موفق باشند، گفت: از حمایت های اعضای شورای اسلامی شهر مشهد تشکر می کنم و امیدوارم در دوره جدید مدیریت شهری بتوانیم با همراهی همه به ویژه بدنه خوب شهرداری، یک دوره به یادماندنی در تسهیل خدمات به زائران و مجاوران را داشته باشیم.

مجید خبیری

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.7091600100199
Qt: 1.5612351894379