چهارشنبه, ۱۹ آبان ۱۴۰۰ ۰۹:۳۰
چچ
2KfYs9iq2YLYqNin2YQg2KjZiti0INin2LIgMTI2INmH2LLYp9ixINmG2YHYsSDYp9iyINio2YjYs9iq2KfZhiDYsdmK2K3Yp9mG2Yc=

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد خبرداد؛

استقبال بیش از 126 هزار نفر از بوستان ریحانه

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد از استقبال 126 هزار و 413 نفر از بوستان ریحانه طی هفت ماه نخست امسال علیرغم شرایط کرونا خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، احمدرضا سلامی شیوع بیماری کرونا را عاملی در تعطیلی مقطعی این بوستان در برخی بازه های زمانی اعلام و اظهار کرد: هر چند تعطیلی مقطعی این بوستان که تا حدودی تامین کننده بخشی از امنیت اجتماعی زنان برای فعالیت‌های ورزشی و تفریحی است، رفع نیازهای اجتماعی این قشر را با چالش هایی روبه رو می کرد اما این امر ضرورتی غیرقابل اجتناب برای حفظ سلامتی بانوان بود.

وی افزود: بوستان ریحانه با داشتن امکاناتی همچون فرهنگسرا، زمین چمن فوتبال، نمازخانه، کتابخانه، سالن ورزشی، زمین بازی کودکان، آلاچیق، زمین فوتبال دستی به مساحت 297 مترمربع، سایت بدن سازی، زمین بسکتبال به مساحت 450 مترمربع، زمین ورزشی روباز والیبال، 6 میزشطرنج، 13 غرفه کارآفرینی و ... دستیابی به رضایت مندی بانوان زائر و مجاور را سرلوحه کارخود قرار داده است.

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد امنیت اجتماعی را یکی از مهم ترین جنبه های طراحی این بوستان برای بانوان دانست و بیان کرد: ورود تلفن همراه و فرزندان ذکور بالای 6 سال به این بوستان ممنوع و بازرسی های لازم در گیت ورودی انجام خواهد شد.

سلامی مساحت پیست دوچرخه این بوستان را هزار و 680 متر اعلام کرد و گفت: پیش از این بانوان فقط می توانستند از خدمات سایت دوچرخه کرایه این بوستان بهره مند شوند و ورود دوچرخه شخصی ممنوع بود که با توجه به درخواست بانوان این مشکل برطرف و ورود بانوان با دوچرخه شخصی به بوستان مرتفع شد.

وی ساعت کار این بوستان در نیمه دوم سال ر ا 7 الی 18 اعلام کرد و ادامه داد: بانوان میتوانند با مراجعه به بولوار جمهوری اسلامی، ابتدای میدان پرواز لحظات مفرحی را در بوستان 19 هکتاری ریحانه تجربه کنند.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.7466239929199
Qt: 1.5841026306152