جمعه, ۲۱ آبان ۱۴۰۰ ۱۳:۲۵
چچ
2b7Ziti02LHZgdiqINmB2YrYstmK2YPZiiDbudu1INiv2LHYtdiv2Yog2YbYrtiz2KrZitmGINmF2KzYqtmF2Lkg2LPYp9mF2KfZhtiv2YfZiiDZvtix2YbYr9mHINmB2LHZiNi02KfZhg==

معاون شهردار مشهد خبرداد:

پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصدی نخستین مجتمع ساماندهی پرنده فروشان

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد در حاشیه بازدید از روند تکمیل اولین مجتمع ساماندهی پرنده فروشان مشهد، از پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصدی آن خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مهدی یعقوبی با اعلام این خبر، اظهار کرد: بازار پرنده فروشان به دلیل نوع فعالیت خود، از آلایندگی محیطی و معضلات بهداشتی بسیار بالایی برخوردار است و بنابر نظر کارشناسان بهداشت و دامپزشکی، حضور این مشاغل در محل های پرتردد، بافت های مسکونی و در مجاورت فروشگاه های عرضه مواد غذایی، مخاطرات بسیار زیادی از جمله انتقال انواع بیماری های مشترک میان انسان و حیوانات را به همراه دارد و در صورتی که برخی بیماری ها نظیر آنفولانزای مرغی در این واحدهای صنفی بروز کند، بخش زیادی از محیط پیرامونی این واحدها آلوده می شود.
وی افزود: لزوم حفظ سلامت شهروندان و رعایت اصول بهداشتی موجب شد تا در اواخر سال ۹۷، عملیات اجرایی اولین مجتمع ساماندهی پرنده فروشان مشهد واقع در خیابان توس ۹۷، با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی آغاز شود که این پروژه تاکنون، پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصدی داشته است.
معاون خدمات شهری مشهد بیان کرد: این مجتمع صنفی در فضایی به وسعت بیش از یک و نیم هکتار ایجاد شده و دارای بیش از ۷۰ غرفه عرضه و فروش پرندگان و غرفه های خدماتی مرتبط است.
یعقوبی خاطرنشان کرد: همچنین واحدهای مختلفی نظیر کلینیک ویژه پرندگان، داروخانه، اتاق قرنطینه و ایزوله، عرضه انواع دان و خوراک پرندگان، فضای نمایشگاهی و آزمایشگاهی و... در این مجتمع پیش‌بینی شده است.
وی اضافه کرد: با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته با سرمایه گذار این پروژه پیش‌بینی می‌شود، نخستین مجتمع ساماندهی صنفی پرنده فروشان مشهد تا پایان سال جاری آماده بهره برداری شود.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 2.1043759981791
Qt: 2.1404972076416