شنبه, ۲۲ آبان ۱۴۰۰ ۲۱:۴۳
چچ
2KrYs9ix2Yog2LXZgdin2Kog2KfZhdin2YUg2LHYttinKNi5KSDYr9ixINmG2YjYsdmI2LIgMTQwMSDYp9iyINiv2LHZitqG2Ycg2YfZhtix

معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد عنوان کرد؛

تسری صفات امام رضا(ع) در نوروز 1401 از دریچه هنر

معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد گفت: در بحث جشنواره هنرهای شهری مشهد (۱۴۰۱ ) از ظرفیت هنرمندان مشهدی نهایت استفاده خواهد شد، این هنرمندان با ارائه آثار خود به معرفی هویت شهر مشهد و تسری صفات امام رضا(ع) خواهند پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، یوسف اسماعیل زاده در حاشیه مراسم آیین آغازین جشنواره بین‌المللی هنرهای شهری مشهد الرضا (ع)، اظهار کرد: در سال جاری جشنواره بین‌المللی هنرهای شهری مشهد در نوروزگان در بخش های بین المللی نیز فعالیت دارد.

وی ادامه داد: در بخش هنرهای شهری با انتشار فراخوانی که در سطح کشور منتشر خواهد شد، فعالیت این جشنواره آغاز خواهد شد و بنا است در سال جاری استقبال از بهار متفاوتی رقم بخورد.

معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد بیان کرد: هنرمندان مختلف از نقاط مختلف جهان اسلام آثار خود را به این جشنواره ارسال خواهند کرد. در بخش نوروزگان نیز از ظرفیت هنرمندان داخلی استفاده خواهد شد.

اسماعیل زاده عنوان کرد: امید داریم با تسری ویژگی های امام رضا (ع) در شهر، نوروز ۱۴۰۱ برای شهروندان نوروز شاد و با نشاطی باشد.
طراحی یادمان های شهری ۱۴۰۱ با موضوعات داستان محور

دبیر جشنواره بین‌المللی هنرهای شهری مشهد الرضا (ع) گفت: یکی از نکته هایی که در سال جاری به آن توجه خواهیم کرد، محتوا و‌ سوژه است. یادمان های سال های گذشته بیشتر مفهومی بوده اما در سال جاری به سمت سوژه های داستان محور خواهیم رفت.

مهدی یک پسر در حاشیه مراسم آیین آغازین جشنواره بین‌المللی هنرهای شهری مشهد الرضا (ع)، اظهار کرد: این جشنواره برای چهاردهمین بار در مشهد اجرا خواهد شد که یادمان و‌ المان های نوروزی به عنوان نمادهای شهری مهمان شهر مشهد خواهد بود.

وی ادامه داد: مهم ترین ویژگی که امسال به جشنواره اضافه شده، بعد بین المللی آن است که از هنرمندان بین المللی نیز دعوت به عمل می آوریم.

دبیر جشنواره بین‌المللی هنرهای شهری مشهد الرضا (ع) افزود: این فراخوان در خبرگزاری های خارجی نیز منتشر خواهد شد. در سال جاری نسبت به سال گذشته تمایل داریم کارها کیفیت بیشتری داشته باشد و با همت هنرمندان عزیز بتوانیم یک رویداد به یاد ماندنی نسبت به سال های گذشته داشته باشیم.

یک پسر تاکید کرد: یکی از نکته هایی که در سال جاری به آن توجه خواهیم کرد، محتوا و‌ سوژه است. یادمان های سال های گذشته بیشتر مفهومی بوده اما در سال جاری به سمت سوژه های داستان محور خواهیم رفت.

وی عنوان کرد: سوژه ها بر اساس مفهوم برکت و کرامت که برگرفته از صفات حضرت رضا (ع) تعریف خواهد شد و‌ هنرمندان داخلی و بین‌المللی با این موضوع کارهای خود را ارائه خواهند کرد.
غزاله شهیدی

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.6146899859111
Qt: 1.3170256614685