سه شنبه, ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ۱۴:۳۱
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • خدمات شهری
چچ
2KjYs9mK2Kwg2KfZhdmD2KfZhtin2Kog2Ygg2KrYrNmH2YrYstin2Kog2K7Yr9mF2KfYqiDYtNmH2LHZiiDYr9ixINmB2LXZhCDYs9ix2YXYpy8g27Yg2YfYstin2LEg2YbZitix2YjZiiDYrtiv2YXYp9iqINi02YfYsdmKINii2YXYp9iv2Ycg2K7Yr9mF2Kog2LHYs9in2YbZig==

معاون شهردار مشهد خبرداد؛

بسیج امکانات و تجهیزات خدمات شهری در فصل سرما/ ۶ هزار نیروی خدمات شهری آماده خدمت رسانی

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد، از بسیج کلیه امکانات و ظرفیت های موجود در مدیریت شهری، همزمان با آغاز فصل بارش نزولات آسمانی و رحمت الهی در فصل سرما، در کلانشهر مشهد خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مهدی یعقوبی با اعلام این خبر اظهار کرد: هر سال و بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، همزمان با شروع فصل سرما، اقدامات گسترده‌ای در مدیریت شهری صورت می گیرد تا با بارش نزولات آسمانی، مشکلاتی نظیر آب افتادگی در معابر، یخ زدگی معابر اصلی شهر و... به حداقل برسد.

وی افزود: در همین راستا در سال جاری نیز طی هماهنگی های صورت گرفته با مناطق ۱۳ گانه شهرداری مشهد، تمامی امکانات و تجهیزات مدیریت شهری بسیج شده‌اند تا خدمات مطلوبی به زائران و مجاوران حریم مطهر رضوی در نیمه دوم سال صورت گیرد.

یعقوبی عنوان کرد: به همین منظور در مجموع بیش از ۴۵۰ دستگاه انواع خودروی سبک و سنگین شامل تانکر، گریدر، بیل برف روب، خاور نمک‌پاش، مینی لودر و... تدارک دیده شده تا در هنگام بارش برف و باران در سطح شهر به صورت فعال حضور داشته باشند.

وی ادامه داد: بیش از ۱۵۰ سطح شیب دار در معابر شهری کلانشهر مشهد نیز شناسایی و به بیش از ۵۶۰ عدد باکس شن و نمک تجهیز شده اند.

معاون شهردار مشهد اظهار کرد: با توجه به خدمت رسانی حدود ۶ هزار نفر از نیروهای کارگری خدمات شهری در عملیات زمستانه سال جاری، آموزش نیروی انسانی به طور ویژه مورد توجه قرار گرفته و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، تمامی نیروهای فعال در اجرای عملیات زمستانه به طور کامل در خصوص اقدامات لازم به هنگام بارش نزولات آسمانی در فصول سرد آموزش دیده اند و تلاش شده تا با اقدامات علمی و عملی و ارائه آموزش های نوین، مشکلات ناشی از بارش ها در سال جاری برای شهروندان عزیز به حداقل برسد.

یعقوبی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت کنترل مداوم کانال های جمع آوری آب های سطحی و چاه های جذبی احداث شده در سطح مناطق نیز، مقرر شده است تا این زیرساخت ها به صورت مکرر بازدید و لایروبی شوند.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.8012393315633
Qt: 1.6789627075195