چهارشنبه, ۲۶ آبان ۱۴۰۰ ۱۱:۱۶
طبقه بندی: در آیینه رسانه
چچ
2KjYp9iy2q/YtNin2YrZiiDYqtmC2KfYt9i5INi62YrYsdmH2YXYs9i32K0g2LTZh9mK2K8g2YfYsdmK2LHZiiDYqtinIDYg2YXYp9mHINii2YrZhtiv2Yc=

در بازدید اعضای کمیسیون ویژه سامان دهی حاشیه شهر شورای شهر از منطقه 6 اعلام شد؛

بازگشایی تقاطع غیرهمسطح شهید هریری تا 6 ماه آینده

پیگیری مستقیم چالش های موجود در شهر و برنامه ریزی برای افزایش کیفیت زندگی شهروندان یکی از اولویت های اعضای شورای شهر مشهد است و در این راستا جلسه هفتگی کمیسیون ویژه سامان دهی حاشیه شهر برای پیگیری مستقیم شبکه مشکلات محله های حاشیه شهر در منطقه‌6 شهرداری مشهد برگزار شد تا در قالب 3‌دستورکار علاوه بر پیگیری دغدغه های مردمی، پیشرفت پروژه های با اهمیت در این منطقه نیز بررسی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد به نقل از روزنامه شهرآرا، در همین راستا رئیس کمیسیون ویژه سامان دهی حاشیه شهر شورای اسلامی در حاشیه بازدید از پروژه تقاطع غیر همسطح شهید هریری به خبرنگار شهرآرا گفت: این پروژه با اینکه حدود 36 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، شاهد 24 درصد تأخیر زمانی در اجرای آن هستیم؛ با این حال براساس وعده مدیر پروژه، در صورتی که معارضات جدیدی در پروژه ایجاد نشود، تا 6 ماه آینده بولوار شهید هریری بازگشایی می شود.
تأثیر کمبود نقدینگی در تأخیر پروژه ها
سیدابراهیم علیزاده با اشاره به اینکه پروژه های خوبی در شهرک های شهید رجایی، شهید باهنر و شیرین در محدوده منطقه 6 تعریف شده و در حال اجراست، افزود: با اینکه مسئول پروژه وجود کابل ها و معارض موجود در بخش محل برخورد بولوار شهید هریری و ریل قطار را دلیل تأخیر این پروژه اعلام کرده است، کمبود نقدینگی مالی در تأخیر روند اجرای پروژه بی تأثیر نیست.
وی با اشاره به پروژه تعریف شده در رینگ کناری شهرک باهنر اضافه کرد: این پروژه هنوز آغاز نشده است. امیدواریم برنامه اجرای آن امسال یا سال آینده در دستورکار قرار گیرد.
وی ادامه داد: با توجه به بافت ناکارآمد این منطقه ،دسترسی های مناسبی در آن  وجود ندارد ، امابا اجرای این رینگ دسترسی های مناسبی برای اهالی شهرک باهنر ایجاد می شود. رئیس کمیسیون حاشیه شهر شورا اجرای این پروژه را مانع گسترش بافت ناکارآمد در شهرک باهنر دانست و تصریح کرد: همچنین در کنار این رینگ علاوه بر دسترسی جدید برای ساکنان این شهرک، فضای سبز مناسبی در کنار رینگ ایجاد می شود که در بهبود کیفیت زندگی شهروندان مؤثر است.
علیزاده با اشاره به اهمیت مسائل بهداشتی در مناطق حاشیه شهر ادامه داد: از مردم انتظار داریم که در زمینه پساب و فاضلاب همکاری لازم را داشته باشند تا کیفیت سلامت و بهداشت مردم نیز افزایش یابد.
ضرورت افزایش دسترسی ها در حاشیه شهر
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای شهر نیز در این بازدید با بیان اینکه بحث سامان دهی و رفع مشکلات حاشیه شهر بخش مهمی از برنامه شورای ششم است و سیاست گذاری های متناسب با آن در حال انجام است، گفت: سامان دهی حاشیه شهر مشهد ساحت های مختلفی دارد. یکی از مهم ترین و کاربردی ترین موضوعات در رسیدگی به شبکه مسائل حاشیه شهر بحث معابر و افزایش دسترسی مناطق حاشیه شهر به مرکز شهر است. حجت‌الاسلام حسن منصوریان با اشاره به اینکه اصول شهرسازی در ایجاد این مناطق رعایت نشده است و معابر این محدوده های شهری ظرفیت کافی برای رفت و آمد شهروندان را تأمین نمی کنند، افزود: به همین دلیل ایجاد بولوارهای استاندارد و اتصال این بولوارها با ظرفیت عبوری بالا به معابر قدیمی در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته است تا در گام اول عبور و مرور شهروندان در این مناطق آسان شود.
وی ادامه داد: همچنین این معابر برنامه ریزی شده به نوعی نقش خود نگهدار را هم دارند تا از گسترش حاشیه جدید و ایجاد بافت فرسوده و غیراصولی جلوگیری کنند.
عضو کمیسیون حاشیه شهر شورای شهر بیان کرد: با توجه به اهمیت کمربندی در این مناطق و حل گره ترافیکی و تسهیل در رفت و آمد شهروندان، مدیریت شهری اجرای این پروژه ها را پیگیری می کند.وی گفت: هم اکنون اقدامات حقوقی پروژه های قبلی در حال انجام است و بودجه لازم به این پروژه ها تزریق می شود تا این پروژه های مهم با سرعت و کیفیت کار بالاتری به مردم تحویل داده شوند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.065579255422
Qt: 0.59047412872314