چهارشنبه, ۲۶ آبان ۱۴۰۰ ۱۲:۵۹
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • خدمات شهری
چچ
2LTYqCDYqNin2LHYp9mG2Yog2KLYqNin2YYg2YXYp9mHINio2K/ZiNmGINit2KfYr9ir2Ycg2LPZvtix2Yog2LTYrw==

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد؛

شب بارانی آبان ماه بدون حادثه سپری شد

معاون شهردار مشهد از بکارگیری تمام تجهیزات و امکانات مدیریت شهری و آماده باش ۵۳ ایستگاه آتش نشانی در پی بارش رحمت الهی در شب گذشته در کلانشهر مشهد خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مهدی یعقوبی با اعلام این خبر، اظهار کرد: با توجه به اطلاعیه هواشناسی مبنی بر وقوع بارش گسترده برف و باران، وزش شدید باد و کاهش محسوس دما در سطح شهر مشهد از بعدازظهر روز گذشته تا صبح امروز در سطح استان، تمامی امکانات خدمات شهری برای مقابله با هر گونه مشکلات ناشی از بارش نزولات آسمانی و وزش شدید باد در سطح شهر در حالت آماده باش درآمد.

وی با بیان اینکه بیش از ۲۶۰۰ نیروی خدمات شهری به صورت آماده باش در سطح مناطق ۱۳ گانه بکارگیری شده است، افزود: علاوه بر نیروهای کارگری، بالغ بر ۵۶ دستگاه تانکر، ۴ دستگاه پمپ خودمکش و ۱۰۹ پمپ سیار در سطح مناطق شهر استقرار یافتند.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد بیان کرد: در چند ساعت اولیه به دلیل شدت باران و رگباری بودن آن حدود ۱۷۰ نقطه از سطح شهر، دچار تجمع آب شدند، که با تلاش به موقع نیروهای خدمات شهری موارد این تجمعات برطرف شد و هیچ معبر و زیرگذری مسدود نشد.

یعقوبی تصریح کرد: حدود ۴۷۰ نیروی آتش‌ نشان به همراه ماشین آلات و تجهیزات مربوطه در ۵۳ ایستگاه و پایگاه آتش ‌نشانی و حوزه ‌های فرماندهی و ستادی این سازمان در آماده ‌باش کامل بودند و در مجموع ۷ مورد بازدید از اسکلت ساختمان های در حال احداث و رفع خطر اجسام معلق توسط نیروهای آتش نشانی صورت گرفت.

وی با بیان این که شب گذشته ۸۴ نفر از نیروهای فضای سبز شهر نیز در حالت آماده باش بودند، گفت: در اثر وزش شدید باد ۱۹ مورد افتادگی شاخه درختان نیز گزارش شد که با تلاش همکاران حوزه فضای سبز بلافاصله موارد اعلام شده جمع آوری و رفع خطر نیز صورت گرفت.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 0.96740865707397
Qt: 0.44957685470581