چهارشنبه, ۲۶ آبان ۱۴۰۰ ۱۵:۱۲
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • هواشناسی
چچ
2b7Ziti0INio2YrZhtmKINmD2KfZh9i0INiv2YXYp9mKINmH2YjYp9mKINiq2KcgMTAg2K/Ysdis2Ycg2LLZitixINi12YHYsSDYr9ixINin2LPYqtin2YY=

اداره کل هواشناسی خراسان رضوی اعلام کرد؛

پیش بینی کاهش دمای هوای تا 10 درجه زیر صفر در استان

اداره کل هواشناسی برای اغلب نقاط استان از جمله شهرستان مشهد کاهش محسوس دمای هوا که در برخی نقاط تا 10 درجه زیر صفر خواهد بود پیش بینی کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، براساس اطلاعات اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی، طبق تحلیل نقشه‌های آینده‌‎نگری و تصاویر ماهواره، امروز برای مناطقی به خصوص نیمه جنوبی و مناطق کوهستانی مستعد بارش پراکنده باران و برف همراه با وزش باد به نسبت شدید پیش‎بینی شده و شب از میزان ابرناکی کاسته خواهد شد. ضمن اینکه در مناطق مستعد از جمله محورهای مواصلاتی کوهستانی تشکیل مه و کاهش میدان دید رخ خواهد داد. همچنین امشب در مناطق سردسیر کاهش دمای هوا، یخ ‎زدگی را به همراه خواهد داشت. از فردا اواسط روز نیز جو به نسبت پایدار است.

طی 24 ساعت گذشته کوه‎سرخ با کمینه دمای 9- درجه سانتیگراد سرد‎ترین و تایباد با بیشینه دمای 22 درجه سانتیگراد گرم‎ترین شهرهای استان خراسان رضوی بوده‌اند. در این مدت کمینه و بیشینه دمای هوای شهر مشهد به ترتیب 1- و 14 درجه سانتیگراد بوده است. همچنین بیشترین مقدار بارندگی، ارتفاع برف و سرعت وزش باد به ترتیب از شهرستان‎ های نیشابور 9 میلی‎متر، باخرز 3 سانتی‎متر و‎ بردسکن 83 کیلومتر بر ساعت گزارش شده است.

همچنین آسمان امروز چهارشنبه شهرستان مشهد،نیمه ابری تا ابری با احتمال بارش پراکنده همراه با وزش باد شب کاهش ابر اواخر وقت مه آلود پیش بینی می شود،دمای هوای امروز مشهد در گرمترین زمان 2درجه سانتیگراد که در سردترین زمان به یک درجه زیر صفر کاهش خواهد یافت.

مجید خبیری

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.9612913131714
Qt: 1.8975579738617